hambergermenu

بررسی قوانین کار حین تحصیل در کشور ایتالیا

چکیده : ایتالیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان است که می خواهند تحصیلات عالی را دنبال کنند و فرهنگ و تاریخ غنی این کشور را تجربه نمایند.

 

بسیاری از دانشجویان به دنبال فرصت هایی برای کار حین تحصیل در کشور ایتالیا برای تامین هزینه های زندگی خود یا کسب تجارب حرفه ای هستند.

 

حداکثر ساعات کار حین تحصیل در ایتالیا 20 ساعت در هفته و حداقل دستمزد 9.5 یورو در ساعت است

 

ایتالیا یک مقصد محبوب برای دانشجویان است که می خواهند تحصیلات عالی را دنبال کنند و فرهنگ و تاریخ غنی این کشور را تجربه نمایند. بسیاری از دانشجویان به دنبال فرصت هایی برای کار حین تحصیل در کشور ایتالیا برای تامین هزینه های زندگی خود یا کسب تجارب حرفه ای هستند.

 

اگر چنین است، باید الزامات قانونی مربوط به شرایط خود را بدانید. در ادامه، جنبه های اصلی کار حین تحصیل در کشور ایتالیا را توضیح خواهیم داد.

 

اجازه کاری و ویزا

اولین موضوع این است که بر خلاف شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، شهروندان سایر کشورها برای کار در ایتالیا به یک مجوز اقامت معتبر نیاز دارند.

 

این مجوز را می توان قبل از مهاجرت با مراجعه به سفارت ایتالیا در کشور خود و یا در ایستگاه پلیس محلی ایتالیا ظرف هشت روز پس از ورود به این کشور دریافت کرد.

 

برای درخواست باید مدارک لازم که اداره مهاجرت به ایتالیا اعلام کرده است ارائه دهید.

 

ساعات کاری

دومین مورد این است که چند ساعت می توانید به عنوان دانشجو در ایتالیا کار کنید. فارغ از تابعیت دانشجو، حداکثر ساعاتی که می توان به عنوان دانشجو در ایتالیا کار کرد 20 ساعت در هفته یا در مجموع 1040 ساعت در سال می باشد.

 

شما می توانید در فصول تعطیلی دانشگاه به صورت تمام وقت نیز کار کنید اما در مجموع نباید از حد مجاز سالانه عبور نمایید.

دستمزد

سومین مورد میزان درآمد کار دانشجویی است که بستگی به نوع کار، مکان و قرارداد کاری دارد، اما حداقل دستمزدی نیز وجود دارد که برای همه کارگران در ایتالیا اعمال می شود.

 

حداقل دستمزد در ایتالیا 9.50 یورو در ساعت است، یعنی دانشجویی که 20 ساعت در هفته کار می کند می تواند حدود 760 یورو در ماه قبل از کسر مالیات و سایر کسورات درآمد داشته باشد.

 

با این حال، دستمزد و حقوق واقعی ممکن است بسته به عوامل ذکر شده در بالا بیشتر یا کمتر باشد.

 

مالیات و کسوراتی که بر درآمد شما اعمال می شود شامل مالیات بر درآمد، حق بیمه تامین اجتماعی و بیمه درمانی است.

 

نرخ مالیات بر درآمد بسته به گروه درآمدی شما از 23 تا 43 درصد متغیر است.

 

سهم تامین اجتماعی حدود 10% از درآمد ناخالص شما است و حقوق بازنشستگی، بیکاری و از کارافتادگی را پوشش می دهد. بیمه درمانی حدود 7.5% از درآمد ناخالص شما است و هزینه های پزشکی و دسترسی به خدمات بهداشت عمومی را پوشش می دهد.

 

یافتن شغل

مورد چهارم، چگونگی یافتن شغل پاره وقت متناسب با مهارت ها و علایق خود می باشد.

 

گزینه های مختلفی برای دانشجویانی که می خواهند در حین تحصیل در ایتالیا کار کنند وجود دارد، اما برخی از آن ها ممکن است به سطحی از مهارت زبان ایتالیایی نیاز داشته باشند.

 

از رایج ترین موارد، کار در بخش خدماتی مانند رستوران ها، کافی شاپ ها یا سوپرمارکت ها است که معمولاً به راحتی پیدا می شوند اما ممکن است شامل ساعات طولانی و دستمزدهای پایین باشند.

 

شما می توانید این مشاغل را به صورت آنلاین، از طریق روزنامه ها یا مجلات و یا از طریق معرفی فردی پیدا کنید.

 

اگر مقداری به زبان ایتالیایی مسلط باشید، دستتان برای انتخاب شغل های متنوع بازتر خواهد بود.

 

گزینه دیگر کار در محیط دانشگاه یا خدمات دانشکده مانند انتشارات یا کار به عنوان دستیار پژوهشی و آموزشی است.

 

این مشاغل معمولاً بیشتر با رشته تحصیلی شما مرتبط هستند و ساعات انعطاف پذیرتر، دستمزد و شرایط کاری بهتر را ارائه می دهند.

 

با این حال، این فرصت های کاری رقابتی تر می باشند و مدارکی مانند سوابق تحصیلی خوب، تسلط خوب به زبان انگلیسی و تجربه تدریس امتیاز بالاتری برای استخدام دارند.

 

این مشاغل را از طریق پورتال های آنلاین، تابلوهای اعلانات یا خدمات دانشجویی دانشگاه جستجو کنید.

 

گزینه سوم انجام دوره کارآموزی با حقوق است که تجربه کاری ارزشمندی را در زمینه تحصیلی شما فراهم می کند.

 

کارآموزی یک کار کوتاه مدت یا نیمه وقت است که به شما امکان می دهد مهارت های جدید را بیاموزید، دانش خود را به کار بگیرید و با متخصصان ارتباط برقرار کنید.

 

این دوره ها را برخی از دانشگاه ها به عنوان بخشی از برنامه درسی خود ارائه می دهند و برخی دیگر به شما در یافتن دوره های کارآموزی با سازمان های خارجی کمک می کنند. همچنین خودتان می توانید از طریق منابع خارج از دانشگاه به دنبال کارآموزی باشید.

 

(تصویر: حداکثر ساعات کار حین تحصیل در ایتالیا 20 ساعت در هفته و حداقل دستمزد 9.5 یورو در ساعت است)

 

مزایا

موضوع بعدی این است که شما به عنوان یک کارگر در ایتالیا چه حقوق و مزایایی دارید.

 

شما می توانید از مرخصی با حقوق استفاده کنید که به نسبت ساعات کار، معمولاً 28 روز در سال است.

 

همچنین می توانید از مرخصی استعلاجی استفاده کنید که در سه روز اول توسط کارفرما و روزهای بعد حداکثر تا 180 روز توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.

 

می توانید به دلایل شخصی مانند تحصیل، از مرخصی بدون حقوق نیز استفاده کنید، اما ابتدا باید با کارفرمای خود به توافق برسید.

 

همچنین می‌توانید برای شرکت در دوره‌ها یا امتحانات مرتبط با تحصیلات خود تا زمانی که مدرکی دال بر ثبت نام و حضور خود ارائه دهید، تا 150 ساعت در سال از مرخصی بدون حقوق استفاده کنید.

 

شما از تبعیض، آزار و اذیت و اخراج ناعادلانه بر اساس جنسیت، سن، نژاد، مذهب، ناتوانی یا هر ویژگی شخصی دیگر محافظت می شوید. همچنین می توانید برای دفاع از منافع خود و مذاکره برای شرایط کاری بهتر به اتحادیه بپیوندید.

 

تعهدات و مسئولیت ها

آخرین موضوع این است که شما به عنوان یک کارگر در ایتالیا چه تعهدات و مسئولیت هایی دارید.

 

شما باید از مقررات ایمنی و بهداشت در محل کار پیروی کنید، مالیات و بیمه را بپردازید و به شرایط و ضوابط قرارداد کاری خود احترام بگذارید.

 

همچنین باید تحت معاینات پزشکی و واکسیناسیون های منظم، در صورت لزوم توسط کارفرما یا قانون باشید.

 

شما باید به شرایط و ضوابط قرارداد کاری خود مانند ساعات کار، دستمزد و حقوق و وظایف احترام بگذارید و یک اظهارنامه مالیاتی سالانه ارائه دهید و درآمد و هزینه های خود را به اداره مالیات اعلام کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی