hambergermenu

بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی ۲۰۲۳

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای زندگی، یکی از مهم ترین مراحل مهاجرت به حساب می‌آید. مرحله‌ای که اگر به درستی طی نشود، مشکلات جدی را برای مهاجرین ایجاد خواهد کرد.

 

انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای کار یا زندگی، یک مسئله پر اهمیت است که قبل از اقدام برای مهاجرت شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید. کشور کانادا در لیست بزرگترین کشورهای جهان قرار گرفته‌است. این کشور پهناور، شهر‌های زیادی را در خود جای داده و همین مسئله هم باعث شده تا روند انتخاب بهترین شهر در این کشور کمی دشوار شود. با توجه به اطلاعات، مشخصات و آمار منتشر شده در مورد شهرهای کانادا، متقاضیان مهاجرت می‌توانند بهترین انتخاب را داشته باشند. امروز ما قصد داریم تا بهترین شهر‌های کشور کانادا را بر اساس آمار دولتی منتشر شده بررسی کنیم. پس با ما همراه شوید.

 

بهترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی ۲۰۲۳

بهترین شهرهای کشور کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

برای انتخاب بهترین شهرهای کانادا، شما باید یک سری نکات خاص را مد نظر قرار دهید. اولین نکته‌ای که روند انتخاب شهر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به دلیل مهاجرت شما بستگی دارد. یک سری از افراد به دنبال مهاجرت کاری هستند در حالی که دیگران از سایر روش‌های مهاجرتی مثل تحصیلی یا سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند. مسلماً شهر‌هایی که دانشگاه‌های فوق‌العاده‌ای دارند، لزوما برای کار هم مناسب نیستند.

 

پس از مشخص شدن علت مهاجرت، شما باید به سایر ویژگی‌های یک منطقه برای انتخاب بهترین شهر کانادا توجه داشته باشید. بالاخره هزینه زندگی در همه شهر‌ها و همه استان‌های کانادا یکسان نیست. این مسئله می‌تواند در ابتدای مهاجرت، شما را با چالش‌های گسترده‌ای مواجه سازد. بهتر است که به حداقل هزینه ماهانه افراد در شهر‌های مختلف توجه داشته باشید و بر همان اساس انتخاب کنید. مواردی مثل هزینه زندگی در کانادا می توانند روند مهاجرت را متحول می‌کنند.

 

در نهایت، برای انتخاب بهترین شهرهای کانادا شما باید به ویژگی‌های عمومی شهر توجه داشته باشید. جمعیت شهر مد نظر شما چقدر است؟ آب و هوا در آن چگونه است؟ آیا جمعیت ساکن در آن مهمان‌نواز هستند؟ دین و زبان اکثر مردم ساکن در شهر مد نظر چیست؟ با پاسخ به همه این موارد شما می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در یک سری از شهر‌های کانادا، مردم فقط به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. مسلما در این شرایط اگر شما با زبان فرانسوی آشنایی نداشته باشید، برای برقراری ارتباط با مردم آن شهر با مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد.

 

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان برویم. اولین شهر که برای مهاجرت به کانادا و زندگی در آن توصیه می‌شود، تورنتو است. تورنتو آب‌و‌هوای خوبی دارد و به عنوان یکی از اولین مقاصد مهاجرت ایرانیان شناخته شده‌است. این شهر، از نظر مساحت دومین شهر بزرگ کانادا است. از نظر کیفیت زندگی هم در رتبه ۱۱ جهانی قرار گرفته‌است. این شهر، صنعتی بوده و فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار متقاضیان مهاجرتی خود قرار می‌دهد. در لیست زیر چند مورد از هزینه های روزمره این شهر ذکر شده است.

 

 • یک نان ۵۰۰ گرمی: 2.83 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوشت قرمز: ۱۵. ۱۷ دلار کانادا

 

 • یک کیلو فیله مرغ: 13.24 دلار کانادا

 

 • یک کیلو برنج سفید: 3.46 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوجه فرنگی: 3.86 دلار کانادا

 

 • اجاره ماهانه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر: ۱۹۷۳ دلار کانادا

 

بهترین شهرهای کانادا

شهر ونکوور

ونکوور دومین شهر از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان به حساب می‌آید. آب و هوای این شهر خاص بوده و سالانه افراد زیادی به آن مهاجرت می‌کنند. تحصیل و کارآفرینی از جمله مهم‌ترین اهداف ورود به این شهر شناخته شده‌اند. در لیست زیر چند مورد از هزینه های روزمره این شهر ذکر شده است.

 

 • یک نان ۵۰۰ گرمی: 3.30 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوشت قرمز: 18.82 دلار کانادا

 

 • یک کیلو برنج سفید: 3.80 دلار کانادا

 

 • یک کیلو فیله مرغ: 15.51 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوجه فرنگی: 4.19 دلار کانادا

 

 • اجاره ماهانه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر: ۲۰۲۶ دلار کانادا

 

اتاوا سومین شهر از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت است. اتاوا پایتخت کشور کانادا است و یک گزینه عالی برای تحصیل است. کیفیت زندگی در این شهر فوق‌العاده بالا است. هزینه خورد و خوراک و اجاره آپارتمان در این شهر نسبتاً متعادل‌تر از ونکوور و تورنتو بوده و سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در رشته‌های مختلف، به اتاوا وارد می‌شوند. در لیست زیر چند مورد از هزینه های روزمره این شهر ذکر شده است.

 

 • یک نان ۵۰۰ گرمی: 3.12 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوشت قرمز: 18.66 دلار کانادا

 

 • یک کیلو برنج سفید: 4.28 دلار کانادا

 

 • یک کیلو فیله مرغ: 13.71 دلار کانادا

 

 • یک کیلو گوجه فرنگی: 4.26 دلار کانادا

 

 • اجاره ماهانه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر: ۱۶۲۱ دلار کانادا

 

بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان

شهر اتاوا

بهترین شهرهای کانادا برای کار

اگر شما قصد دارید از طریق کار به کشور کانادا مهاجرت کنید، روند انتخاب شهر کمی متفاوت‌تر خواهد شد. برای انتخاب بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان، ملاک ما هزینه‌های زندگی و رفاه بود. ولی زمانی که حرف از کار ‌زده می‌شود، ملاک‌ها به فرصت‌های شغلی و حداقل دستمزد کارگران در ساعت تغییر پیدا می‌کند.

 

اتاوا یکی از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت کاری ایرانیان به حساب می‌آید. درصد بیکاری در این شهر برابر با ۵٫۳ درصد است. این شهر که در دسته امن‌ترین مناطق دنیا قرار می‌گیرد، هزینه زندگی معقولانه‌ای داشته و فرصت‌های شغلی زیادی را نیز در اختیار مهاجرین قرار می‌دهد.

 

کبک در رده دومین شهر مناسب برای کار در کانادا قرار گرفته‌است. کاهش نیروی کار در این شهر باعث شده تا فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای برای متقاضیان ایجاد شود.

 

سومین مورد از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت، برلینگتون است. این شهر که در انتهای آبشار آنتاریو قرار گرفته، یک شهر جذاب به حساب می‌آید. نرخ بیکاری در این شهر برابر با ۱۰٫۴ درصد بوده و همین مسئله هم باعث شده تا مهاجران کاری به آن علاقه زیادی نشان دهند. البته که شهر‌های محبوب دیگری هم برای مهاجرت کاری در کشور کانادا در نظر گرفته شده‌اند. در لیست زیر شما می‌توانید چند مورد از این شهر‌ها را مشاهده کنید.

 

 • تورنتو، نرخ بیکاری: 7.30

 

 • ونکوور، نرخ بیکاری: 70

 

 • ساسکاتون، نرخ بیکاری: 4.30

 

 • اوکویل، نرخ بیکاری: 4.10

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی