hambergermenu

بهترین وکیل طلاق در تهران | مشاوره رایگان با وکیل طلاق تضمینی | موسسه حقوقی دادآرمان

وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان

وکیل طلاق توافقی مشاوره رایگان با بهترین وکیل طلاق | موسسه حقوقی دادآرمان

 

مشـاوره رایگان و وکالت در انواع طلاق با موسسه حقوقی دادآرمان

 

طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، طلاق توافقی، مطالبه مهریه

 

09128400921 – 09336267878 – 09336267676 – 09120627820

 

طلاق مخصوص عقد دائم بوده و زن در عقد عقد موقت با پایان مدت یا بذل آن از سوی شوهر از زوجیت خارج می ‌شود. طلاق مانند ازدواج با خواندن صیغه، صورت می ‌گیرد، طلاق امری یک طرفه است و تنها از سوی مرد انجام می ‌شود.

 

وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان، مشاوره و وکالت طلاق تضمینی

وکیل طلاق یک وکیل پایه یک دادگستری است که در زمینه دعاوی مربوط به طلاق فعالیت و قبول وکالت می نماید و به همه قوانین طلاق خصوصا قوانین جدید و همچنین روند رسیدگی دادگاه خانواده به دعاوی طلاق آشنایی کامل دارد، بنابراین وکیل طلاق، بهترین کسی است که می تواند هریک از زوجین را برای طلاق و مطالبه ی حقوق آنها در طلاق و پس از آن راهنمایی کند؛ از این رو موسسه حقوقی دادآرمان برای دریافت مشاوره ی حضوری، بهترین وکیل طلاق در تهران را به شما معرفی می کند؛ همچنین در صورتی که وقت کافی برای مراجعه حضوری به دفتر وکیل طلاق را ندارید، می توانید جهت دریافت مشاوره رایگان به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری، با وکیل طلاق آنلاین موسسه حقوقی دادآرمان اقدام کنید و بدون اتلاف وقت و هزینه از مزایای مشورت با یک وکیل طلاق با تجربه بهره مند شوید.

 

02122904873  09128400921  09336267878  09336267676

 

انواع طلاق در قانون ایران

* طلاق از طرف مرد

* طلاق از طرف زن

* طلاق توافقی

 

انواع طلاق براساس رجوع در طلاق

1- طلاق بائن (بدون رجوع)

2- طلاق رجعی

 

انواع طلاق براساس ثبت دادخواست طلاق

طلاق یک طرفه: هرگاه فقط یکی از زوجین تصمیم به طرح دادخواست طلاق داشته باشد و بخواهد از همسر خود جدا شود و با تقدیم دادخواست طلاق از دادگاه تقاضای طلاق نماید، در این صورت طلاق یک طرفه است. طلاق یک طرفه به دو دسته تقسیم می شود:

 

* طلاق از طرف زن

 

* طلاق از طرف مرد

 

طلاق توافقی: هرگاه زن و مرد هر دو برای طلاق با هم توافق داشته باشند و بخواهند با طلاق به زندگی مشترک خود پایان دهند طلاق توافقی خواهد بود.

 

طلاق بائن چیست؟

طلاق بائن طلاقی است که در آن مرد حق رجوع به زن را ندارد. در طلاق بائن چه زن عده داشته باشد و چه نداشته باشد، رجوع مرد به او جایز نمی ‌باشد. این نوع طلاق در مقابل طلاق رِجعی است که در آن، مرد در زمان عده، حق رجوع دارد

انواع طلاق بائن عبارتند از:

1- طلاق زنی که بعد از ازدواج رابطه زناشویی نداشته است.

2- طلاق دختری که نُه سالش تمام نشده است.

3- طلاق زن یائسه

4- طلاق خُلع

5- طلاق مُبارات

6- طلاق سوم یا سه طلاقه

7- نوع دیگری از طلاق نیز وجود دارد که طلاق حاکم شرع نام دارد. در این نوع طلاق، حاکم شرع همسر مردی را که نه نفقه او را می ‌پردازد و نه طلاقش می ‌دهد، خود طلاق می ‌دهد.

 

طلاق رِجعی

طلاق رِجعی، طلاقی است که مرد می‌تواند تا زمانی که عده زن پایان نیافته، بدون نوشتن عقد نکاح جدید به همسر خود رجوع نماید. رجوع مرد به سوی همسر خود در چنین طلا‌قی ممکن است با ادای لفظ یا انجام فعلی صورت گیرد. در واقع اگر طلاق رِجعی باشد، نکاح به صورت قطعی باطل نشده است و اگر زن در ایام عده طلاق از شوهر خود تمکین نماید به او نفقه تعلق گرفته و در غیر این صورت به او نفقه تعلق نمی‌ گیرد. در طلاق رجعی زن حق دارد در منزل شوهر سکونت داشته باشد و حتى از او ارث می‏ برد. به چنین طلا‌قی، طلاق رجعی و به چنین زنی مطلقه رجعیه گفته می ‌شود.

 

* نکته: مطلقه رجعیه زوجه حقیقی است؛ یعنی، آنچه از ادله شرعی استنباط می‌ شود، این است که مطلقه رجعیه در زمان عده، زوجه حقیقی است و تمامی‌ آثار زوجیت بر او و همسرش مترتب می ‌باشد. در نتیجه می‌ توان از قاعده ‌‌ای با عنوان «مطلقه رجعیه، زوجه حقیقی است» نام برد.

 

مشـاوره رایگان و وکالت در انواع طلاق با موسسه حقوقی دادآرمان

 

طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، طلاق توافقی، مطالبه مهریه

 

 09128400921  09336267878  09336267676  09120627820

 

حق طلاق چیست؟

حق طلاق، وکالت بلاعزل با حق توکیل (وکیل کردن) غیر است که زوج به زوجه می ‌دهد. وکالت طلاق زن یعنی او با وکالتی که از شوهر خود دارد می‌ تواند از طرف مرد وکیل انتخاب کند یا خودش شخصاً و با مراجعه به دادگاه و اثبات ادعای خود درخواست طلاق نماید.

 

حکم طلاق چیست؟

هرگاه زن به دادگاه درخواست طلاق بدهد، بدون آنکه حق طلاق داشته باشد؛ یعنی زن در عقد خود، حق طلاق را از مرد نگرفته است؛ اما بنا به دلایلی مانند ترک انفاق یا عسر و حرج و… می‌ تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید؛ که در صورت اثبات دلایل خود، دادگاه حکم طلاق برای زن صادر می‌ کند.

 

دادگاه ابتدا موضوع و دلایل اختلاف را که زن برای آنها درخواست طلاق کرده است را بررسی می‌کند؛ اگر دلایل ارائه شده توسط زن در دادگاه اثبات شد و دادگاه وی را محق طلاق گرفتن از شوهر بداند، اقدام به صدور حکم طلاق می‌ کند.

 

اگر تصمیم داری به دلیل عسروحرج از همسرت طلاق بگیری، اما برای اثبات دلایل خود در دادگاه نیاز به مشاوره و راهنمایی داری، با وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان تماس بگیر و کاملترین اطلاعات رو در این زمینه دریافت کن.

 

هزینه وکیل طلاق و بهترین وکیل طلاق توافقی موسسه حقوقی دادآرمان در تهران

دادخواست طلاق مانند دیگر دعاوی، در چند مرحله رسیدگی می شود و چنانچه زوج یا زوجه برای پیگیری پرونده ی طلاق خود به یک وکیل طلاق وکالت داده باشند باید هزینه وکیل طلاق یا حق الوکاله ی وکیل طلاق را در هر مرحله از دادرسی پرداخت نمایند؛ مثلاً در مرحله ی بدوی (نخستین) هزینه وکیل طلاق را در خصوص مرحله ی بدوی پرداخت می نمایند و چنانچه پس از صدور رأی بدوی با دادخواست هر یک از طرفین، پرونده ی طلاق وارد مرحله ی تجدیدنظر شود، سپس باید هزینه وکیل طلاق در مرحله ی تجدیدنظر نیز به وکیل طلاق پرداخت شود و در مورد مرحله ی فرجام خواهی نیز به همین ترتیب خواهد بود.

 

چنانچه موکل از ادامه ی پیگیری پرونده ی خود منصرف شود، فقط تا مرحله ای که وکیل طلاق در پرونده حضور داشته است، هزینه وکیل طلاق پرداخت می شود.

 

همچنین تعیین مبلغ و نحوه ی پرداخت هزینه وکیل طلاق با توافق وکیل طلاق و موکل و انعقاد قرار می باشد.

 

عده طلاق چیست؟

عده عبارت است از مدتی که تا انقضای آن زنی که عقد نکاح او منحل شده ‌است نمی تواند شوهر دیگری اختیار کند. با بیان ساده تر باید گفت زن در دوران عده طلاق نمی تواند ازدواج کند و برای ازدواج و برقراری رابطه زوجیت باید دوران عده سپری شود.

 

سامانه تصمیم طلاق چیست؟

قوه قضاییه به همراه سازمان بهزیستی به منظور حل مشکلات زوجین و کاهش میزان طلاق و با هدف ارجاع زوجین به مراکز مشاوره و انصراف آنها از طلاق اقدام به راه اندازی سامانه ای به نام تصمیم طلاق کرده است.

 

سامانه تصمیم طلاق زوجین را به نزدیکترین مراکز مشاوره معرفی می کند و در مراکز مشاوره سعی می شود با بررسی دلایل اختلافات زوجین به حل مشکلات آنها کمک شود تا زوجین از طلاق منصرف شوند.

 

متقاضیان طلاق، در انواع طلاق یعنی طلاق از طرف مرد، طلاق از طرف زن و طلاق توافقی، برای ثبت دادخواست طلاق باید ابتدا به سامانه تصمیم طلاق مراجعه کنند و به صورت اینترنتی نوبت مشاوره دریافت کنند و در زمان مقرر، به مراکز مشاوره تعیین شده برای دریافت مشاوره طلاق معرفی می شوند و در صورتی که پس از شرکت زوجین در جلسات مشاوره همچنان زوجین برای طلاق اصرار داشته باشند و سازشی بین آنها ایجاد نشود، از سوی مرکز مشاوره یک گواهی عدم انصراف از طلاق صادر می شود، که متقاضیان پس از دریافت این گواهی می توانند برای ثبت دادخواست طلاق به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایند و دادخواست طلاق را ثبت نمایند.

 

مشـاوره رایگان و وکالت در انواع طلاق با موسسه حقوقی دادآرمان

 

طلاق از طرف زن، طلاق از طرف مرد، طلاق توافقی، مطالبه مهریه

 

 09128400921  09336267878  09336267676  09120627820

 

حذف نام همسر از شناسنامه پس از طلاق

برای حذف نام همسر پس از طلاق (انواع طلاق ها) سه حالت متصور است:

1- حذف نام همسر از شناسنامه در صورت باکره نبودن زوجه

2- حذف نام همسر از شناسنامه در صورت باکره بودن زوجه

3- حذف نام همسر از شناسنامه در صورت فوت همسر

 

آیا میدانید….

حقوق مالی زن در طلاق چیست؟

 

طلاق غیابی از سوی زوج چگونه انجام می شود؟

 

شرایط طلاق غیابی از سوی زوجه چیست؟

 

آیا زن می تواند بدون دلیل از شوهر خود طلاق بگیرد ؟

 

آیا مرد می تواند بدون دلیل زن خود را طلاق بدهد؟

 

پاسخ به این سوالات و همه سوالات حقوقی و کیفری درباره طلاق، با وکیل طلاق موسسه حقوقی دادآرمان

 

02122904873 – 02122904874 – 09128400921 – 09336267878

 

منبع : dadarman.com

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی