hambergermenu

راهنمای خرید ماشین کنترلی

 

راهنمای خرید ماشین کنترلی به صورت کامل

 

اولین ماشین کنترلی تاریخ توسط شرکتی به نام Elettronica Giocattoli در سال 1966 با استفاده از یک فراری اسباب بازی اختراع شد. این ماشین اسباب بازی یک فراری مدل 250LM بود و موتور آن با استفاده از نیترو متان کار می‌کرد. برخلاف انتظار شرکت Elettronica، مردم علاقه خاصی به ماشین کنترلی نشان ندادند؛ زیرا هزینه سوخت بسیار بالایی داشت. اما با گذشت زمان این مشکلات رفع شد و ماشین کنترلی‌های شارژی پا به عرصه گذاشتند.

 

اکنون مدل‌های بی‌شماری از ماشین کنترلی شارژی، باتری‌خور و بنزینی وجود دارد و این تنوع باعث شده تا کاربران برای انتخاب محصول مناسب کمی گیج شوند. برای خرید ماشین دریفت یا ماشین کنترلی، فقط باید با 1+3 فاکتور کلیدی که در ادامه بررسی می‌کنیم، آشنا شوید!

 

نوع منبع تغذیه؛ مهم‌ترین مورد در راهنمای خرید ماشین کنترلی

ماشین‌های کنترلی به دو دسته الکتریکی و موتور سوختی تقسیم می‌شوند. ماشین‌های الکتریکی با باتری‌های شارژی یا موقت کار می‌کنند و برای بازی‌های کودکانه یا فضاهای محدود مناسب هستند. از طرفی ماشین‌های کنترلی با موتور سوختی که نیاز به بنزین یا نیترو دارند و برای مسابقه‌های حرفه‌ای مناسب هستند. در ادامه، مهم‌ترین مزایا و معایب ماشین‌های کنترلی با موتور سوختی و شارژی را بررسی خواهیم کرد.

 

موتور شارژیموتور سوختی
مزایامعایبمزایامعایب
صدای کمترمدت زمان محدود استفادهقدرت و سرعت بالاهزینه مصرف سوخت
هزینه کمترقدرت و سرعت کمترمدت زمان بیشتر استفادهصدای بلندتر
استفاده آسان‌تربازی حرفه‌ای‌تر

 

حال که با مزایای موتور سوختی و شارژی آشنا شده‌اید، باید باتوجه‌به مهارت و نیاز خود نسبت به خرید ماشین کنترلی اقدام کنید. اگر قصد خرید ماشین کنترلی با بالاترین کیفیت ساخت و بهترین خدمات پس از فروش را دارید، پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به محصولات فروشگاه پریماتوی داشته باشید. شما می‌توانید در فروشگاه پریماتوی علاوه‌بر خرید کواد کوپتر، پهپاد و ماشین شارژی، قطعات یدکی کمیاب را نیز پیدا کنید.

 

مهم‌ترین مورد در راهنمای خرید ماشین کنترلی

 

اندازه و ابعاد ماشین را باتوجه‌به فضای در دسترس انتخاب کنید

در راهنمای خرید ماشین کنترلی، یکی از مهم‌ترین موارد ابعاد و اندازه ماشین اسباب‌بازی است. ماشین‌های کنترلی معمولا زیر 1 کیلوگرم وزن دارند تا کنترل آن‌ها آسان‌تر باشد. اما برخی از مدل‌های ماشین کنترلی دوربین دار یا ماشین کنترلی شارژی حرفه‌ای، به وزن 5 تا 10 کیلوگرم نیز می‌رسند. وزن و ابعاد انواع ماشین کنترلی اسباب بازی، به شرح زیر است:

 

  • ماشین کنترلی سایز بزرگ: این ماشین‌ها بزرگترین و پرطرفدارترین مدل در انواع ماشین کنترلی شارژی حرفه‌ای محسوب می‌‌شوند و به تقلید دقیق از ماشین‌های واقعی پرداخته‌اند. این سایز با وزن بین 5 تا 10 کیلوگرم، برای شرکت در مسابقات و انجام بازی در محیط‌های باز و بزرگ مناسب است.

 

  • ماشین کنترلی سایز متوسط: ماشین‌های سایز متوسط معمولا به‌دلیل وزن نسبتا سبک و راحتی در استفاده، به کودکان پیشنهاد می‌شوند. البته این ماشین‌ها نیز برای مسابقات کاربرد دارند، اما عمدتاً برای بازی در فضاهای محدود و بازی‌های داخلی مناسب هستند. این ماشین‌ها وزن زیر 2 کیلوگرم، قدرت موتوری عالی و کمترین تاخیر را در سیستم انتقال فرمان دارند.

 

  • ماشین‌های کنترلی مینی: این مدل از ماشین‌ها کوچک‌ترین مدل ماشین کنترلی هستند. وزن آن‌ها از 500 گرم‌ فراتر نمی‌رود و طول ماشین‌های مینی نهایتا به 30 سانت می‌رسد. ماشین‌های کنترلی مینی بهترین گزینه برای کودکان محسوب می‌شوند؛ زیرا در کنار این ویژگی‌ها قیمت بسیار مناسبی دارند و به‌عنوان ماشین کنترلی شارژی ارزان شناخته می‌شوند.

 

ماشین‌های کنترلی در ابعاد و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند که شما باید باتوجه‌به فضای در دسترس و نیاز خود، نسبت به خرید ماشین کنترلی اقدام کنید. برای خرید ماشین کنترلی در ابعاد گفته شده، فقط کافی است به فروشگاه پریماتوی مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. البته محصولات پریما توی محدود به ماشین‌های شارژی نمی‌شوند و در این فروشگاه انواع کوادکوپتر دوربین دار تاشو، پهپاد و درون‌های مخصوص فیلم‌برداری نیز به فروش می‌رسد.

 

بررسی کیفیت ساخت؛ نکته‌ای مهم برای خرید اسباب بازی ماشین کنترلی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند ماشین‌های کنترلی به خاطر اینکه اسباب‌بازی هستند، کیفیت خوبی ندارند. اما به‌هیچ‌وجه اینطور نبوده و ماشین کنترلی کیفیت ساخت بسیار خوبی دارند. البته مهم‌ترین عاملی که روی کیفیت بدنه و قطعات استفاده شده در موتور تاثیر می‌گذارد، قیمت دستگاه است.

 

هرچه این قطعات باکیفیت‌تر باشند، قیمت ماشین کنترلی نیز افزایش می‌یابد؛ در نتیجه یکی از مهم‌ترین موارد که باید در راهنمای خرید ماشین کنترلی در نظر داشته باشید، کیفیت ساخت است. ارتباط کیفیت ساخت و قیمت محدود به ماشین‌های اسباب بازی نمی‌شود و برای پهپاد‌ها نیز صدق می‌کند. اگر قصد خرید کواد کوپتر ارزان یا ماشین کنترلی ارزان را دارید، باید بگوییم در این مد‌ل‌ها برخی از ویژگی‌ها محدود هستند تا قیمت دستگاه کاهش یابد.

 

اندازه و ابعاد ماشین را باتوجه‌به فضای در دسترس انتخاب کنید

 

میزان تاخیر سیستم آرسی؛ نکته‌ای مهم برای خرید ماشین کنترلی اسباب بازی

نوع و عملکرد سیستم کنترل ماشین آرسی (رادیویی یا کنترل از راه دور) در راهنمای خرید ماشین کنترلی اهمیت بسیاری دارد. در ماشین‌های کنترلی مخصوص مسابقه که حساسیت بسیاری دارند، تاخیر این سیستم زیر 60 میلی ثانیه است. به زبانی ساده‌تر فرمان‌ها در لحظه انجام می‌شوند و هیچ تاخیری دیده نمی‌شود.

 

در انواع ماشین اسباب بازی کنترلی پسرانه که صرفا برای سرگرمی هستند، این تاخیر بین 1 تا 3 ثانیه است؛ اما به چشم نمی‌آید. برای شرکت در مسابقات ماشین‌های کنترلی، نیاز به ماشین کنترلی شارژی حرفه ای یا بنزینی دارید که سیستم آرسی آن تاخیر بسیار کمی داشته باشد.

 

بهترین ماشین کنترلی‌ها با بالاترین تنوع را از پریما توی بخواهید

در راهنمای خرید ماشین کنترلی، 4 نکته اصلی که باید قبل از خرید ماشین کنترلی بدانید را بررسی کردیم. این نکات به شما کمک می‌کنند بهترین ماشین کنترلی را باتوجه‌به نیاز و فضای در دسترس خود خریداری کنید. برای خرید ماشین کنترلی شارژی حرفه ای یا ماشین شارژی کنترلی کوچک، فقط کافی است به فروشگاه پریما توی مراجعه کنید. این فروشگاه علاوه‌بر فروش ماشین کنترلی، انواع پهپاد مخصوص فیلم‌برداری یا نقشه برداری را نیز به فروش می‌رساند.

 

اگر ماشین کنترلی یا پهپاد شما خراب شده است، نگران نباشید؛ زیرا پریما توی قطعات یدکی نیز تامین می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده انواع ماشین کنترلی اسباب بازی، نام «پریم اتوی» را در گوگل جستجو کنید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی