hambergermenu

رشته طراحی خودرو در آلمان

اگر به طراحی خودرو علاقمندید و فردی با تفکرات خلاقانه هستید و در عین حال می‌خواهید تحصیلاتتان را در خارج از کشور ادامه دهید ، برنامه طراحی خودرو در آلمان می‌تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. چرا که ، آلمان دارای معتبرترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها در زمینه طراحی خودرو است.

 

آلمان دارای مجموعه ای از دانشگاه‌ها بوده و این کشور در زمینه ی دوره‌های مرتبط با خودرو پیشتاز است.

 

معرفی بهترین رشته تحصیلی در آلمان به سختی ممکن است؛ اما این رشته، علاقه‌مندان به خلق و طراحی خودروهای مدرن و نوآورانه را جذب می‌کند.

 

در آلمان، به عنوان یکی از قدرت‌های برتر در صنعت خودروسازی، فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان این رشته وجود دارد. در ادامه به برخی از مزایای رشته طراحی خودرو در آلمان می‌پردازیم.

 

همچنین ، کشور آلمان محل فعالیت شرکت‌های خودروسازی مطرح دنیا نظیر آئودی (Audi) ، بی ام و (BMW) ، مرسدس (Mercedes) و فولکس واگن (Volkswagon) می‌باشد. این شرکت‌ها نه فقط به خاطر پیشتاز بودن در خصوص تولید بهترین تکنولوژی‌ها ، بلکه به واسطه ارائه آموزش‌هایی با کیفیت در زمینه خودرو ، شناخته شده اند.

 

لذا ، کشور آلمان به واسطه ی زیرساخت‌هایی عالی ، اساتیدی مجرب و ارائه یک محیط مطالعه سالم ، بهترین گزینه برای رشته طراحی خودرو می‌باشد.

 

رشته طراحی خودرو در آلمان

 

دوره طراحی خودرو در آلمان چیست؟

مهندسی خودرو به زمینه‌هایی چون طراحی و ساخت ، تغییر و اصلاح و نیز تعمیر و نگه داری خودرو می‌پردازد. لذا ، به دانشجویان رشته خودرو موارد کاربردی در زمینه‌های طراحی یک وسیله نقلیه ، ساخت آن ، تغییر و اصلاح آن و نیز تعمیر و نگه داری آن آموزش داده خواهد شد.

 

البته ، علاوه بر این که مهندسی خودرو بر کاربردها ، طراحی و ساخت انواع مختلفی از خودروهای با کیفیت متمرکز است ، این رشته به عنوان یکی از شاخه‌های مهندسی ، به کاربردهای ریاضیات در زمینه طراحی و تولید خودروهای کارآمد می‌پردازد.

 

همچنین ، رشته طراحی خودرو در آلمان به بهبود و توسعه ی ظاهر وسایل نقلیه موتوری نظیر اتوبوس ، اتومبیل ، موتور سیکلت ، کامیون ، وانت و غیره اشاره دارد.

 

به طور کلی ، دوره‌های خودرو به شدت وابسته به نوآوری‌ها و یافتن روش‌هایی جدید برای توسعه تکنولوژی ماشین‌ها است.

 

مزایای تحصیل در دوره طراحی خودرو در آلمان

تحصیل در دوره طراحی خودرو در دانشگاه‌های آلمان شامل مزایای زیادی است و این کشور دارای دانشگاه‌هایی معتبر در سطح جهانی ، تجهیزاتی پیشرفته و کارکنان و اساتیدی درجه یک است.

 

آلمان زادگاه برترین‌های صنعت خودرو است و برای مطالعه طراحی خودرو چه مکانی بهتر از زادگاهش!

 

به طور کلی ، آلمان به واسطه تولید خودروهایی عالی و منحصر به فرد شناخته شده است. این کشور دارای بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها برای طراحی خودرو است و ارائه آموزش‌های با کیفیت در دانشگاه‌ها باعث شده تا دانشجویان در زمینه خودرو بسیار حرفه ای عمل کنند.

 

علاوه بر این ، در آلمان دانشجویان فرصت‌های متنوعی برای کسب مهارت‌های حرفه ای در اختیار دارند و این کشور مسیری عالی برای توسعه‌ی مهارت‌های طراحی است.

 

تحصیل در رشته‌ی طراحی در کشور آلمان باعث می‌شود تا با آخرین رویدادها در حوزه خودرو مطلع شوید. دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته طراحی خودرو در آلمان ، برنامه‌های مختلفی را جهت آماده شدن دانشجویان برای ورود به بازار کار صنعت خودرو در نظر گرفته اند.

 

همچنین ، دانشجویان دوره طراحی خودرو در آلمان این شانس را دارند که از محضر اساتیدی از شرکت‌های آئودی ، مرسدس ، پورشه ، بی ام و و دیگر شرکت‌های بزرگ خودرو استفاده کنند.

 

در همین راستا ، بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه‌های آلمان در زمینه ی مهندسی خودرو موفقیت‌های خوبی را به دست آورده اند.

 

همچنین ، دانشجویانی که رشته طراحی خودرو را برای تحصیلات تکمیلی انتخاب کرده اند ، می‌توانند هر ساله درآمد سالانه ای حدود 61200 تا 157920 یورو داشته باشند.

 

لزوم دریافت مشاوره برای تحصیل و مهاجرت به آلمان

 

به هر میزان که در رابطه با فرایند اپلای و مهاجرت تجربه داشته باشید باز هم توصیه می‌شود فرایند پرونده خود را با مشورت یک وکیل مهاجرت به آلمان حاذق جلو ببرید

 

شرایط تحصیل در رشته طراحی خودرو در دانشگاه‌های آلمان

همانگونه که ذکر شد ، آلمان دارای برترین موسسات آموزشی مهندسی و طراحی خودرو است و دانشجویان در دوره کارشناسی برای طراحی و تست خودرو و سایر اجزای آن آماده خواهند شد.

 

لذا دانشجویان در این دوره ، انواع مهارت‌ها را در زمینه طراحی خودرو و مهندسی مکانیک کسب خواهند کرد. برنامه مهندسی خودرو در دانشگاه‌های آلمان ، ترکیبی از آموزش‌های تئوری ، عملی و دوره‌های کارآموزی است.

 

دوره‌های تحصیلات تکمیلی

اگر می‌خواهید دانش تان را در مورد جنبه‌های مختلف خودرو افزایش دهید ، بدون شک دنبال کردن برنامه تحصیلات تکمیلی در رشته طراحی خودرو در آلمان لازم است.

 

چرا که دوره‌های کارشناسی ارشد به توسعه مهارتهایتان در زمینه خودرو کمک خواهد کرد و بستری است برای کسب تخصص در زمینه ای خاص.

 

به طور کلی ، در کالج‌ها و دانشگاه‌های آلمان از تکنیک‌های جدید برای آموزش دانشجویان استفاده می‌شود تا بدین صورت آن‌ها بتوانند فارغ التحصیلانی توانا برای مدیریت تکنولوژی‌های نوظهور نسل بعدی پرورش دهند.

 

البته دقت داشته باشید که ، تحصیلات عالی در دانشگاه‌های دولتی آلمان به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای رشته طراحی خودرو در دانشگاه‌های آلمان

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای رشته طراحی خودرو در دانشگاه‌های آلمان

برای تحصیل در یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های آلمان و دنبال کردن رشته طراحی خودرو ، می‌بایست الزاماتی را رعایت کرد تا واجد شرایط تحصیل بود:

 

 • مدارک تحصیلی نظیر مدرک دیپلم یا لیسانس باید در آلمان به رسمیت شناخته شده باشند.

 

 • فارغ التحصیلی از رشته ای مرتبط (برای دوره کارشناسی ارشد)

 

 • سابقه کار مرتبط (در صورت لزوم)

 

 • مدرک اثبات مهارت‌های زبان انگلیسی نظیر تافل ، آیلتس یا PTE

 

 • مدرک اثبات مهارت‌های زبان آلمانی نظیر TestDaF یا DSH برای دوره‌های آلمانی زبان

 

 • انگیزه نامه

 

 • رزومه

 

 • نامه پوششی

 

 • توصیه نامه

 

انتخاب موسسه مناسب برای تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان برای بسیاری از دانشجویان جوان یک هدف بزرگ است. با وجود رتبه‌بندی بالا و شهرت بین‌المللی دانشگاه‌های آلمان، انتخاب موسسه مناسب برای تحصیل یک مسئله حائز اهمیت است.

 

معرفی موسسات اعزام دانشجو به آلمان مورد تایید وزارت علوم کاری دشوار است؛ لذا در اینجا صرفا توصیه میکنیم که در انتخاب این موسسات نهایت دقت را به خرج دهید و به رزومه آنها و نظرات مشتریان توجه کنید.

 

بهترین دانشگاه‌ها برای طراحی خودرو در آلمان

کشور آلمان دارای برترین دانشگاه‌ها در زمینه طراحی خودرو است. لذا اگر به دنبال بهترین دانشگاه‌ها هستید ، در ادامه به بررسی معتبرترین دانشگاه‌هایی که رشته طراحی خودرو در آلمان را ارائه داده اند و از نرخ پذیرش خوبی برخوردارند ، پرداخته ایم.

 

این دانشگاه‌های شامل آموزش‌های عملی بوده تا بتوانند مهارت‌های مهندسی دانشجویان را توسعه بخشند.

 

برخی از بهترین دانشگاه‌های آلمان در زمینه طراحی خودرو موارد زیر می‌باشند:

 

 • دانشگاه RWTH آخن

 

 • دانشگاه فنی اینگولشتات

 

 • دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن

 

 • دانشگاه فنی دورتموند

 

 • دانشگاه فنی مونیخ

 

 • دانشگاه علمی کاربردی کلن

 

 • دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات

 

 • دانشگاه بایروث

 

 • دانشگاه فنی برلین

 

دانشگاه فنی مونیخ (TUM)

دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich (TUM)) در سال 1868 تأسیس شده و تعداد زیادی از مهندسین حرفه ای خودرو از همین دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

 

دانشگاه فنی مونیخ به عنوان دانشگاهی تحقیقاتی در شهر مونیخ ، دارای پردیس‌هایی در گارچینگ (Garching) ، فریزینگ (Freising) ،‌هایلبرون (Heilbronn) ، استراوبینگ (Straubing و سنگاپور است.

 

این دانشگاه دارای نرخ پذیرش مناسب ، شهریه ای مناسب و محیط آموزشی بسیار مجهز می باشد.

 

دانشگاه RWTH آخن

دانشگاه RWTH آخن ، دانشگاهی تحقیقاتی و دولتی در آلمان است. این دانشگاه که در آخن (Aachen) ، نوردراین / وستفالن ، قرار دارد ، بسیاری از فارغ التحصیلان خودرو که دارای عملکردی عالی هستند ، را تربیت کرده است.

 

همچنین ، نرخ پذیرش در دانشگاه RWTH آخن مناسب است و این دانشگاه دارای بیش از 47000 دانشجو که در 144 برنامه تحصیلی ثبت نام کرده اند ، می‌باشد.

 

موسسه فنی برلین

داننشگاه فنی برلین (Berlin Institution of Technology) ، یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر در زمینه طراحی خودرو است. این دانشگاه معتبر که در 1 آوریل 1879 بازگشایی شد ، نخستین دانشگاه در آلمان بوده که به عنوان دانشگاه فنی (Technische Universität) شناخته شده است.

 

دانشگاه فنی برلین یکی از برترین دانشگاه‌های طراحی خودرو در دنیا است و از نرخ پذیرش مناسبی برخوردار می‌باشد. لذا ، این دانشگاه با آموزش‌هایی معتبر و امکاناتی مجهز ، گزینه ای مناسب برای تحصیل است.

 

دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن

دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن (Esslingen University of Applied Sciences) که با نام هخشوله اسلینگن (Hochschule Esslingen) هم شناخته می‌شود ، یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر برای دوره‌های طراحی خودرو در کشور آلمان است.

 

هخشوله اسلینگن از جمله برترین موسسه‌های علوم کاربردی دولتی در آلمان بوده که در شهر اسلینگن ام نکار (Esslingen am Neckar) قرار دارد.

 

همچنین ، این دانشگاه دارای 11 دانشکده ، 25 برنامه ی کارشناسی و نیز 12 برنامه ی کارشناسی ارشد است. نرخ پذیرش در دانشگاه علوم کاربردی اسلینگن مناسب است و از این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های طراحی خودرو در کشور آلمان یاد می‌شود.

 

دانشگاه فنی دورتموند

دانشگاه فنی دورتموند (Technical University Dortmund) نیز از دیگر دانشگاه‌های برتر در آلمان بوده و گزینه ای مناسب برای رشته طراحی خودرو در آلمان می‌باشد.

 

این دانشگاه از جمله دانشگاه‌های فنی در دورتموند ، ایالت نوردراین / وستفالن بوده و مهندسین بسیار بزرگی را پرورش داده است.

 

دانشگاه فنی دورتموند در تاریخ 16 دسامبر 1968 بازگشایی شده و از نرخ پذیرش مناسبی برخوردار است.

 

همچنین ، این دانشگاه معتبر میزبان بیش از 35 هزار دانشجو بوده و دارای بیش از 6 هزار پرسنل و 300 استاد می‌باشد.

 

دانشگاه فنی اینگولشتات

دانشگاه فنی اینگولشتات (Technische Hochschule Ingolstadt) یکی دیگر از دانشگاه‌های معتبر در آلمان است. دانشگاه فنی اینگولشتات که از آن به عنوان دانشگاه علوم کاربردی تحقیقاتی دولتی در اینگولشتات نیز یاد می‌شود در سال 1994 تاسیس شده است.

 

در حال حاضر ، این دانشگاه دارای پنج دانشکده و تقریبا 6 هزار دانشجو است. دوره‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه فنی اینگولشتات به بیش از 60 دوره می‌رسد و نرخ پذیرش در این دانشگاه مناسب است.

 

دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات

دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات (Darmstadt University of Applied Sciences) یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل در دوره طراحی خودرو می‌باشد.

 

دانشگاه علوم کاربردی دارمشتات که در دارمشتات آلمان واقع شده ، توانسته مهندسینی عالی را به جامعه تحویل دهد.

 

ویزای تحصیلی برای دانشجویان رشته طراحی خودرو در آلمان

دانشجویان ایرانی برای تحصیل در آلمان به ویزای تحصیلی نیاز دارند. اما برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان ملزم به ارائه مدارکی هستید که برخی از این مدارک و الزامات شامل موارد زیر می‌باشند:

 

 • تکمیل فرم درخواست

 

 • نامه پوششی که شامل هدف و مدت اقامت در آلمان باشد.

 

 • پاسپورتی معتبر

 

 • دو قطعه عکس که اخیرا گرفته شده

 

 • نامه پذیرش از دانشگاهی در آلمان

 

 • ریز نمرات و مدارک تحصیلی

 

 • مدارکی جهت اثبات مهارت‌های زبانی و یا مدرکی که نشان از قصدتان برای شرکت در دوره زبان در آلمان باشد.

 

 • مدارک بیمه سلامت خصوصی و یا دولتی

 

 • اثبات تمکن مالی کافی در زمان تحصیل در آلمان (تقریبا 8700 یورو در هر سال)

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان برای رشته طراحی خودرو

شرایط ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان مختلف ممکن است متفاوت باشد ، اما مدارک عمومی‌برای ثبت نام موارد زیر می‌باشند:

 

 • نامه پذیرش

 

 • ترجمه مدارک تحصیلی

 

 • پاسپورتی معتبر

 

 • گواهی بیمه سلامت

 

 • مدارکی مبنی بر داشتن تمکن مالی کافی

 

هزینه‌های رشته طراحی خودرو در آلمان

هزینه‌های یک دانشجو برای دنبال کردن رشته مهندسی خودرو در آلمان شامل هزینه‌های پیش از ورود ، شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی است.

 

هزینه‌های پیش از ورود

 • هزینه آزمون تافل: 136 تا 224 یورو

 

 • هزینه آزمون آیلتس: 166 تا 170 یورو

 

 • هزینه آزمونGRE : 183 تا 206 یورو

 

 • هزینه آزمون GMAT: 143 یورو

 

 • هزینه آزمون زبان آلمانی: 100 یورو

 

 • درخواست ویزای دانشجویی آلمان: 60 تا 75 یورو

 

 • بلیط هواپیما: 600 تا 1500 یورو

 

 • بیمه: 80 یورو

 

شهریه

شهریه رشته خودرو برای دوره‌های کارشناسی ارشد به شرح زیر می‌باشد:

 

 • دانشگاه TUM: 516 یورو

 

 • دانشگاه فنی برلین: 1230 یورو

 

 • دانشگاه RWTH آخن: 873 یورو

 

 • دانشگاه اشتوتگارت: 6000 یورو

 

 • دانشگاه فنی براونشوایگ: 1432 یورو

 

 • دانشگاه HAW‌هامبورگ: 1005 یورو

 

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی