hambergermenu

زبان ایتالیایی یاد بگیرید، در ایتالیا تحصیل کنید، سفری بی‌نظیر به قلب اروپا

چکیده : ایتالیا کشوری است که برای تحصیل خیلی مورد توجه قرار می‌ گیرد، زیرا دانشگاه‌ های بسیار عالی دارد و از لحاظ دانشگاهی کشور کاملاً پیشرفته است. اگر شما بتوانید به زبان ایتالیایی مسلط شوید و به کشور ایتالیا سفر کنید و در آنجا تحصیلات خود را ادامه دهید، مطمئناً موقعیت‌ های شغلی خیلی خوبی هم به شما پیشنهاد خواهد شد.

 

تحصیل در ایتالیا با تمرکز بر یادگیری زبان

زبان ایتالیایی یاد بگیرید، در ایتالیا تحصیل کنید: سفری بی‌نظیر به قلب اروپا

ایتالیا کشوری است که برای تحصیل خیلی مورد توجه قرار می‌ گیرد، زیرا دانشگاه‌ های بسیار عالی دارد و از لحاظ دانشگاهی کشور کاملاً پیشرفته است.

 

اگر شما بتوانید به زبان ایتالیایی مسلط شوید و به کشور ایتالیا سفر کنید و در آنجا تحصیلات خود را ادامه دهید، مطمئناً موقعیت‌ های شغلی خیلی خوبی هم به شما پیشنهاد خواهد شد.

 

قبل از هر چیز باید ببینید که بهترین رشته‌ ها برای تحصیل در ایتالیا کدام است یا اصلاً از چه طریقی می‌ توانید بورسیه بگیرید و در کشور ایتالیا تحصیل کنید.

 

برای اینکه بتوانید موفق به اخذ اپلای از یکی از دانشگاه های ایتالیا شوید قبل از هر چیز در باره آن مطالعه و تحقیق کنید یا از شرکت های مهاجرتی که کار اپلای انجام میدهند مشاوره بگیرید.

 

با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهیم.

 

زبان ایتالیایی برای تحصیل در کشور ایتالیا

اینکه ما تاکید داریم قبل از اینکه به این کشور سفر کنید، زبان ایتالیایی یاد بگیرید، به خاطر این است که شانستان برای اخذ پذیرش افزایش پیدا می‌ کند.

 

تحصیل در کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی باعث می‌ شود که مزایای بیشتری را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تجربه کنید.

 

شاید کشورهایی مانند نروژ باشد که هزینه تحصیل در آنها رایگان باشد اما از آنجایی که هزینه زندگی در آنجا بالاست، در نتیجه اگر بخواهیم این موضوع را به صورت کلی بررسی کنیم، تحصیل و زندگی در کشور ایتالیا از لحاظ هزینه‌ ها خیلی به صرفه‌ تر است.

 

تحصیل در ایتالیا با اخذ بورسیه

به خاطر همین ما تاکید داریم که حتماً زبان ایتالیایی یاد بگیرید تا بتوانید وارد کشور ایتالیا شوید. خیلی‌ ها فقط به خاطر زبان ایتالیایی این کشور را برای تحصیل انتخاب نمی‌ کنند.

 

در صورتی که اگر شما موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در این کشور باشید، می‌ بینید که هزینه‌ هایتان خیلی به صرفه است.

 

دانشگاه‌ های بسیار با کیفیتی هم در این کشور وجود دارد و شما از هر لحاظ می‌ توانید سود کنید. از طرفی ایتالیا کشوری است که قدمت فرهنگی بسیار طولانی دارد.

 

این موضوع را هم در نظر بگیرید که یادگیری زبان ایتالیایی خیلی آسان‌ تر از زبان آلمانی و فرانسوی است.

 

پس چرا باید خودتان را به دردسر بندازید یا هزینه خیلی زیادی صرف کنید؟ اگر شما به مجموعه ایتالی اپلای مراجعه کنید، به طور کامل برای شما توضیح می‌ دهند که از چه طریقی می‌ توانید راحت‌ تر زبان ایتالیایی را یاد بگیرید و شانستان را برای اخذ پذیرش در این کشور بالا ببرید و چه مزایایی شامل حالتان می‌ شود.

 

بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا

ایتالیا این شانس را به شما می‌ دهد که بورسیه شوید و هزینه‌ هایتان خیلی کم یا به طور کامل رایگان باشد اما باید کاری کنید که شانس پذیرشتان افزایش پیدا کند. یکی از راه‌ هایی که می‌ توانید امتحان کنید، این است که شرایط بورسیه تحصیلی را به طور کامل فراهم کنید.

 

این بورسیه نسبت به دانشگاه و شهر محل تحصیل با یکدیگر متفاوت است. ملاک این بورسیه این است که شما در کشور خودتان ثابت کنید که از لحاظ اقتصادی وضعیت خوبی ندارید. در نتیجه ایتالیا به شما بورسیه می‌ دهد.

 

برعکس کشورهای دیگر که معمولاً رشته تحصیلی و سوابق تحصیلی برایشان مهمتر است اما ایتالیا به وضعیت اقتصادی شما در کشور خودتان توجه می‌ کند.

 

این موضوع برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا است. اگر شما در کشوری زندگی کنید که خارج از اتحادیه اروپا باشد، از طرفی درآمد خانوادگی کمی داشته باشید، شانستان برای اخذ پذیرش بورسیه استانی بالاتر می‌ رود که معمولاً شهریه دانشجو، وعده غذایی رایگان، کارت تخفیف وسایل نقلیه، ارائه خوابگاه و مواردی از این قبیل به شما تعلق می‌ گیرد.

 

در نتیجه شما می‌ توانید در کشور ایتالیا تحصیلات خود را ادامه دهید. البته که اینکه شما می‌ توانید واجد شرایط باشید، باید توسط مشاورین متخصص در این زمینه بررسی شود.

 

ما توصیه می‌ کنیم که حتماً به مجموعه ما یعنی ایتالی اپلای مراجعه کنید. مشاورین ما در این زمینه می‌ توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند و اطلاعات کافی را در اختیارتان قرار دهند و ببینند که آیا می‌ توانید از طریق بورسیه استانی ایتالیا اقدام به مهاجرت به این کشور کنید یا باید شرایط خاص دیگری را هم دارا باشید.

 

بهترین رشته برای تحصیل در کشور ایتالیا

اگر ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کرده‌ اید، باید بدانید که چه رشته‌ هایی می‌ تواند در این کشور گزینه مناسبی باشد.

 

پزشکی جزو رشته‌ هایی است که نه تنها در ایتالیا بلکه در خیلی از کشورها می‌ تواند یکی از بهترین‌ ها و عالی‌ ترین‌ ها باشد اما شما باید هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا را هم بدانید و بعد اقدام به شروع تحصیلات در این کشور کنید.

 

هزینه های تحصیل در ایتالیا

 

هزینه تحصیل

معمولاً هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های دولتی ایتالیا در رشته پزشکی چیزی بین ۱۵۶ یورو تا ۳۵۰۰ یورو است. همانطور که می بینید نرخ هزینه‌ ها خیلی متغیر است.

 

اگر شما دانشجویی باشید که درآمد خانوادگی‌ تان در طول سال کمتر از ۲۳ هزار یورو باشد، معمولاً حداقل شهریه را برای شما در نظر می‌ گیرند.

 

یعنی باید در سال ۱۵۶ یورو پرداخت کنید. اگر شما حداقل به مدت دو سال از خانواده جدا زندگی کرده باشید، درآمد خودتان را برای تعیین شهریه به طور کامل بررسی می‌ کنند اما اگر بخواهید در دانشگاه‌ های خصوصی ایتالیا تحصیل کنید، هزینه‌ هایتان متفاوت خواهد بود که معمولاً هزینه‌ های آنها از ۱۵ هزار یورو تا ۲۰ هزار یورو در سال هم انتخاب می‌ شوند.

 

خیلی از دانشکده‌ های پزشکی در کشور ایتالیا هستند که زبان انگلیسی را برای آموزش انتخاب می‌ کنند. معمولاً هزینه شرکت در این دوره هم خیلی مقرون به صرفه است و با توجه به شرایط مالی که خودتان دارید، می‌ توان هزینه‌ ها را کاهش داد.

 

لازم به ذکر است که آموزش پزشکی در کشور ایتالیا کیفیت خیلی بالایی دارد که نه تنها برای دانشگاه‌ های دولتی برای بلکه دانشکده‌ های خصوصی هم این کیفیت بسیار بالاست.

 

جمع‌ بندی

همانطور که در این مقاله متوجه شدید شما این شانس را دارید که در کشور ایتالیا تحصیل کنید. فقط باید از قبل در این مورد تحقیق کنید و مشاورین متخصص صحبت کنید.

 

ما اطلاعات پایه‌ ای را در اختیارتان قرار دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌ توانید از موسسه مهاجرتی ایتالی اپلای کمک بگیرید.

 

مشاورین ما به طور کامل در این زمینه برایتان توضیح می‌ دهند و خواهند گفت که باید چه شرایطی داشته باشید تا موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا شوید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

مطالب پیشنهادی