hambergermenu

سرور اختصاصی چیست؟ ۴ مزیت آن کدام است؟

 

سرور اختصاصی چیست

 

سرور اختصاصی چیست و چرا انتخاب آن برای سایت های در حال پیشرفت اهمیت فراوانی دارد؟ تفاوت آن با سرور HP چیست؟ هنگام راه اندازی وبسایت جدید اولین موضوعی که باید در نظر بگیرید انتخاب سرویس میزبانی وب کسب و کار است.

 

هر چند کسب و کار در ابتدا دارای ترافیک کوچک باشد، اما به مرور زمان نیاز به وب سایت سرور اختصاصی آن بیشتر می شود. یک سرویس هاستینگ با امنیت و انعطاف پذیری بالاتر فضا بهتری را فراهم  می کند و میزبانی فوق العاده برای ترافیک های بالا سایت است.

 

در این مطلب همراه ما باشید تا به شما بگوییم سرور اختصاصی چیست و با مزیت های آن بیشتر آشنا شوید.

 

سرور اختصاصی چیست؟

هنگام خرید سرور، مدل اختصاصی یکی از انتخاب های رایج است، اما این سرور دقیقا چیست و تفاوتی با مدل های عمومی دارد؟ سرور اختصاصی به این معناست که وب سایت از سروری مخصوص خودش استفاده می کند. چنین میزبانی با قدرت و انعطاف پذیری بالا آماده خدمت رسانی است و با قیمت بالاتری نسبت به سرورهای عمومی ارائه می شود.

 

بیشتر وب سایت ها برای برنامه میزبانی از فضای مشترک شروع می کنند، اما به محض رشد سایت و هجوم کاربران، محدودیت ها آغاز می شود. گزینه های زیادی برای ارتقاء سرور وجود دارد که سرور اختصاصی یکی از بهترین ها است، زیرا دیگر نیاز نیست میزبانی اشتراکی با دیگر سایت ها داشته باشید. اگرچه این گزینه برای وبلاگ های شخصی یا مشاغل بسیار کوچک کافی است، اما بهترین گزینه برای عملکرد سایت نخواهد بود و به مرور زمان انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.

 

یک سرور اختصاصی فضای خاص به سایت می بخشد و جدا از سایت های دیگر خدمت رسانی می کند. از آنجایی که فضای سایت نسبت به سایر کاربران مسدود شده است عملکرد سرور سازگاری بالاتری دارد و انعطاف پذیری آن برای پاسخگویی به مخاطبان مناسب تر است. با انتخاب سرور اختصاصی برنامه های کامل آن به خوبی مدیریت می شود و شرکت میزبان وظیفه نظم دهی و راه اندازی سرور را بر عهده دارد. همچنین از نظر امنیتی و نظارت بر تمام امور سرور اختصاصی در جایگاه بالایی قرار گرفته است.

 

مزایای آن

 

مزایای سرور اختصاصی

 

با خرید سرور اختصاصی که به صورت سریع، امن و برنامه ریزی شده، برای رشد کسب و کار بسیار مهم است. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که با اشتیاق می خواهید به قدرت برسید، برای ارائه دادن خدمات باید از میزبانی سرور اختصاصی بهره مند شوید.

 

سرور اختصاصی توسط ارائه دهنده ها ساخته و نگهداری می شود و به راحتی نیاز شما را به خرید سرور های دیگر برطرف می کند. در ادامه با مزایای سرور اختصاصی وبرخی نکات مهم دیگر برای شروع کار با این سرور آشنا می شوید:

 

1- کاهش نیاز به آپدیت ها

با داشتن یک هاست اختصاصی عملکرد و امنیت بالا را ارتقا می دهید و نیاز به آپدیت وبسایت یا برنامه های آن را به حداقل می رسانید. سرور اختصاصی نسبت به هاست اشتراکی ثبات بیشتری دارد و با اطمینان بالا انتخاب می شود. هنگام قرارگیری در این فضا هیچ نرم افزار مخرب دیگری در کنار وبسایت به اشتراک گذاشته نمی شود و با افزایش امنیت تراکنش ها با خیال راحت قابل اجرا است.

 

برای مثال، اگر کسب و کار حساسی دارید و داخل آن از داده های امنیتی مانند شمار کارت اعتباری استفاده می شود، سرور اختصاصی با قابلیت امنیتی انتخاب مناسبی است. با کمک آن آدرس ها به صورت اختصاصی و در سطوح امنیتی بالا ارائه می شود.

 

2- انعطاف پذیری عالی

سرور اختصاصی دارای انعطاف پذیری بالایی است، زیرا همیشه براساس نیاز مشتری قسمت های مختلف آن مانند رم، فضای دیسک، CPU و نرم افزارها برنامه ریزی می شود. پس اگر به دنبال محیطی قابل تنظیم هستید سرور اختصاصی بهترین انتخاب است.

 

منابع سرور هیچگاه به اشتراک گذاشته نمی شود. با انتخاب چنین سروری تمام منابع آن در اختیار شما قرار می گیرد. هرگز عملکرد سرور کند نمی شود و هیچ برنامه ای وجود ندارد که فضای شما را به اشتراک بگذارد یا رم و CPU و سرور را مسدود کند.

 

3- بدون خرید و نگهداری

در صورت هاست اختصاصی پهنای باند سرور فقط متعلق به شما است؛ بدون این که به نگهداری خاصی نیاز داشته باشید. شرکت هایی که به دنبال سرور اختصاصی هستند، در حالی که زمان و منابع لازم برای مدیریت آن را ندارند به سراغ سرورهای اختصاصی می روند. میزبانی سرور اختصاصی به حفظ تجهیزات کمک می‌کند و در نتیجه هزینه های اضافی را کاهش می دهد.

 

4- کنترل کامل

 

کنترل کامل

 

یکی دیگر مزایای این سرور ،کنترل کامل است. کسب و کارهای دارای سرور اختصاصی به خوبی روی آن کنترل دارند و به راحتی تصمیم می گیرند از کدام ابزارها و برنامه های مدیریتی استفاده کنند. البته قبل از آن باید در نظر بگیرند ارائه دهنده هاست قابلیت ارائه آن را دارد یا خیر.

 

نتیجه گیری

حال که می دانید سرور اختصاصی چیست، می توانید حدس بزنید دلیل اشتیاق زیاد کاربران به این سرور چیست. بی تردید کسانی که به دنبال بهترین تنظیمات سخت افزاری با کمترین قیمت هستند، این سرور را انتخاب می کنند. پیشنهاد می کنم قبل از تصمیم نهایی راجع به وب سرور نیز تحقیق کنید.

 

انتخاب سرورهای اختصاصی به معنای امنیت کسب و کار است، طوری که با بالاترین استانداردهای امنیت و اتصال پایدار ارائه و اجازه تنظیمات سفارسی همچون انتخاب سیستم عامل، نوع مدیریت سرور، نوع درایو دیسک، تعداد آدرس های ip اختصاصی و … داده می شود.

 

منبع: arimetrics.com

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی