hambergermenu

مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۳ چگونه است؟

کشور استرالیا همواره یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی برای ایرانیان بوده و در حال حاضر بیش از 70 هزار ایرانی در این کشور زندگی می کنند. مهاجرت به استرالیا می تواند یکی از بهترین تصمیمات زندگیتان باشد چرا که استرالیا از لحاظ کیفیت زندگی، همواره در میان برترین کشور های جهان قرار می گیرد.

 

اولین مرحله برای اخذ ویزای استرالیا، پیدا کردن مسیر و راه متناسب با شرایط شما است چون پروسه های متعدد و مختلفی برای متقاضیانی این راه وجود دارد. شاید برایتان جالب باشد بدانید که هم اکنون بیش از 80 نوع مختلفِ ویزای استرالیا وجود دارد، از ویزای های موقت تحصیلی و کاری گرفته تا ویزا های اقامتی خانوادگی و سرمایه گذاری. هدف ما از این مقاله این است که شما را با کلیت مهاجرت و روش های اقامت دائم کشور استرالیا آشنا کنیم.

 

برای اینکه ببینید چه پروسه های مناسب با شرایط شما می باشد و به چه صورت انجام پذیر هستند، می توانید به وبسایت www.RoyalApply.com مراجعه کرده و فرم های ارزیابی رایگان این وبسایت را تکمیل کنید.

 

مهاجرت به استرالیا در سال 2023 چگونه است؟

 

3 مسیر اخذ اقامت دائم استرالیا کدامند؟

در کشور استرالیا برای اینکه افراد خارجی بتوانند اقامت دائم و PR این کشور را دریافت کنند، 3 راه اصلی پیش روی خود دارند. اگر چه مسیر های غیر مستقیم دیگری برای گرفتن اقامت دائم نیز، وجود دارد اما در نهایت تمامی آن ها به این 3 مسیر ختم خواهند شد.

 

برای مثال مهاجرت تحصیلی به خودی خود منجر به گرفتن اقامت دائم نخواهد شد و تنها به مدت معین و موقت اجازه تحصیل و زندگی در استرالیا را به افراد خواهد داد، اما از طرفی با فارغ التحصیل شدن از موسسات آموزشی این کشور، یک امتیاز مثبت در پروسه های اقامتی خواهید گرفت. به همین دلیل یکی از راه های غیر مستقیم برای گرفتن اقامت دائم این کشور می باشد.

 

یا ویزا های موقت کاری استرالیا که مجوز کار و اقامت را به صورت موقت به افراد می دهد و به اقامت دائم منجر نخواهد شد. حال 3 روش اصلی گرفتن اقامت دائم این کشور کدامند؟

 

  • ویزا های اقامت دائم از طریق خانواده

 

  • ویزای های اقامت دائم از طریق کار

 

  • ویزای های اقامت دائم از طریق کسب و کار یا سرمایه گذاری.

 

3 مسیر اخذ اقامت دائم استرالیا کدامند؟

 

اقامت دائم استرالیا از طریق خانواده

این نوع ویزا ها با هدف نزدیک کردن اعضای خانواده ها به یکدیگر، توسط اداره مهاجرت این کشور به وجود آمدند، یکی از مسیر های دریافت اقامت دائم این کشور می باشند. همسر، فرزندان، والدین و یا بستگان وابسته ی شهروندان یا مقیمان دائم کشور استرالیا، می توانند از این طریق به خانواده شان ملحق شده و اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

 

37 نوع ویزا و برنامه ی مختلف برای این نوع اقامت وجود دارد که برخی از آن ها موقت و برخی دائمی می باشد. از پیوند به همسر گرفته تا پیوند به برادر، خواهر، عمو یا عمه و یا مراقبت از بیماری که از بستگان شما می باشد. برای مثال در ویزای 143 که یک نوع ویزای اقامت دائم می باشد، اگر فردی فرزندش ( یا بیشتر فرزندانش ) شهروند یا مقیم دائم کشور استرالیا باشند، می تواند اقامت دائم این کشور را دریافت کند.

 

هر یک از این ویزا ها، شرایط، هزینه ها و مدت زمان پردازش متفاوتی دارند. هزینه ها از چند صد دلار تا ده ها هزار دلار بوده و در خصوص زمان، برخی از این ویزا ها طی چند ماه صادر شده و برخی از آن ها نیز ممکن است تا چند سال هم طول بکشد. اگر می خواهید با تمام ویزا های زیر مجموعه این مسیر آشنا شوید، می توانید به وبسایت اداره مهاجرت کشور استرالیا، مراجعه کنید.

 

اقامت دائم استرالیا از طریق کار

این نوع ویزا ها مختص افرادی (نیروی کار) است که یک کارفرمای استرالیایی از آن ها برای کار در این کشور، حمایت می کند و یا مهارت ها و تخصص هایی دارند، که برای کشور استرالیا ارزشمند می باشد. شاید بهترین روش برای اکثر ایرانیانی که به دنبال مهاجرت به استرالیا هستند، همین پروسه باشد، زیرا نیاز به داشتن بستگان نزدیک در این کشور یا داشتن سرمایه هنگفت، ندارد.

 

ویزا ها و برنامه هایی که زیر مجموعه این پروسه هستند بسیار متنوع و متفاوت هستند. در حال حاضر 37 نوع ویزای اقامتی دائم از طریق کار در استرالیا وجود دارد. در این میان 2 تا از محبوب ترین و پر طرفدار ترین ویزا ها، مخصوصا برای ایرانیان، ویزا های 190 و 189 باشند.

 

ویزای 189 استرالیا

Visa (subclass 189)

از سریع ترین و کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت دائم کشور استرالیا، ویزای 189 می باشد. این ویزا از افراد ماهر و متخصص که دعوت می کند تا به صورت دائمی در هر کجای استرالیا کار و زندگی کنند. از آنجاییکه همواره کمبود نیروی کار در کشور استرالیا وجود داشته و در حال حاضر نیز، بیش از 430 هزار فرصت شغلی خالی وجود دارد، این کشور از نیروی کار متخصص استقبال می کند. معمولا پرونده های این ویزا در کمتر از یک سال بررسی می شوند و هزینه این ویزا نیز تنها، 4640 دلار استرالیا بوده و متقاضیان حتی نیاز به داشتن حامی مالی و کارفرما هم ندارند.

 

ویزای 190 استرالیا

Visa (subclass 190)

این ویزا نیز که بسیار شبیه ویزای 189 است، در کمترین زمان منجر به اقامت دائم کشور استرالیا می گردد. تفاوت اصلی این ویزا با ویزای 189، این است که شما باید دعوت نامه ای معتبر از یک اداره استانی یا منطقه ای استرالیا، دریافت کنید و از طرفی شما باید تعهدی را مبنی بر اقامت دو ساله خود در استانی که اسپانسر شما شده است، بدهید. شما بعد از گذشت این دو سال می توانید در همه جای استرالیا بدون محدودیت کار و زندگی کنید.  هزینه ها و مدت زمان پردازش پرونده این ویزا نیز مشابه ویزای قبل می باشد.

 

اقامت دائم استرالیا از طریق کسب و کار یا سرمایه گذاری

 

اقامت دائم استرالیا از طریق کسب و کار یا سرمایه گذاری

کار آفرینان، سرمایه گذاران و صاحبان مشاغلی که می خواهند فعالیت خود را در استرالیا ادامه دهند، می توانند در این کشور اقامت دائم داشته باشند و کار و زندگی کنند. معمولا هزینه این مسیر از دیگر راه ها بیشتر است و نیاز به دارایی و سرمایه قابل توجهی دارد، اما از طرف دیگر محدودیت کمتری برای سن متقاضیان وجود دارد. علاوه بر این موضوع، معمولا افراد نیاز به داشتن سطح زبان بالایی نخواهند داشت.

 

7 نوع ویزا کسب و کار یا سرمایه گذاری در کشور استرالیا، وجود دارد که به سه دسته تقسیم می شوند. 1) تجارت یا بیزینس های نو آورانه 2) سرمایه گذاری 3) کار آفرینی.

 

ویزای 891 استرالیا

Visa (subclass 891)

ویزای 891 استرالیا که یکی از ویزا های سرمایه گذاری این کشور است، مناسب افرادی است که در استرالیا فعالیت های تجاری دارند. در این روش، افراد باید از قبل ویزای موقت 162 را داشته باشند و از طرفی حداقل مبلغ 1.5 میلیون دلار استرالیا را در این کشور سرمایه گذاری کنند. آشنایی مختصر با زبان انگلیسی برای متقاضیان این روش کافی بوده و افراد نیازی به داشتن سطح بالایی از زبان ندارند.

 

ویزای 188 استرالیا

Visa (subclass 188)

این ویزا مخصوص افرادی است که در کشور خود صاحب یک کسب و کار موفق بوده و حال می خواهند در کشور استرالیا سرمایه گذاری کرده و یا کسب و کاری را راه اندازی کنند. داشتن گردش مالی، حداقل 750 هزار دلار استرالیا در 2 سال از 4 سال اخیر، یکی از پیشنیاز های این ویزا است. مهارت زبان انگلیسی نیز ضروری نمی باشد. از طرفی علاوه بر گردش مالی، خالص دارایی های شما باید حداقل مبلغ 1.250.000 دلار استرالیا باشد.

 

اگر روش های مهاجرت به آمریکا و مهاجرت به کانادا را میخواهید بدانید ما سعی کردیم آسان ترین و ارزان ترین روش ها رابرای شما توضیح دهیم.(به همراه ویدیو آموزشی)

 

سخن پایانی

کشور استرالیا جایگاه خود را به عنوان یک “ملت مهاجر” حفظ کرده به طوری که بیش از 30 درصد کل جمعیت کشور استرالیا را مهاجرین تشکیل داده اند. در سال 2024-2023 میلادی انتظار می رود بیش 315000 نفر به کشور استرالیا مهاجرت کنند. اگر شما هم هدف مهاجرت به این کشور زیبا را دارید، باید با پروسه ها و برنامه های اقامتی و مهاجرتی استرالیا به صورت کامل آشنا باشید. در این مقاله اشاره بسیار مختصری به چند مسیر برای اخذ اقامت دائم این کشور شد. شما می توانید از طریق موسسات مهاجرتی معتبری همچون موسسه رویال اپلای، مناسب ترین و بهترین پروسه را برای اخذ اقامت دائم استرالیا برای خود و خانوادتان، انتخاب کرده و در کمترین زمان ممکن به هدف خود برسید.

 

با مراجعه به وبسایت www.RoyalApply.com  میتوانید از مشاوره رایگان با کارشناسان و وکلای مجرب این موسسه بهره مند شوید .

تلفن های تماس

۲۲۴۰۹۱۹۱ – ۲۲۴۰۸۱۸۱ – ۲۲۴۰۷۱۷۱

 

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *