hambergermenu

چگونه تیغ ریش تراش فیلیپس را تیز کنیم

چکیده : ریش تراش های فیلیپس به دلیل کاربران بسیاری که دارد یکی از محصولاتی است که رفع مشکلات رایج آن می تواند کمک بسیاری را به کاربران خود بکند. کند شدن تیغه های ریش تراش فیلیپس یکی از مشکلات رایجی است که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

 

ریش تراش که از لوازم الکترونیکی روزمره برای هر مردی بشمار می آید به دلیل کارایی بسیار بالایی که دارد احتمالا در طول زمان با چالش هایی مواجه شود.

 

یکی از این چالش ها کند شدن تیغه های ریش تراش است که میتواند در مرور زمان و با استفاده بیش از حد اتفاق بیافتد. ریش تراش های فیلیپس به دلیل کاربران بسیاری که دارد یکی از محصولاتی است که رفع مشکلات رایج آن می تواند کمک بسیاری را به کاربران خود بکند.

 

کند شدن تیغه های ریش تراش فیلیپس یکی از مشکلات رایجی است که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

 

دلیل کند شدن تیغه های ریش تراش فیلیپس

کند شدن تیغه های ماشین اصلاح فیلیپس می تواند دلایل بسیاری داشته باشد که با توجه به نوع استفاده کاربران متغییر خواهد بود. یکی از دلایل کند شدن ریش تراش فیلیپس استفاده بیش از حد و جمع شدن موهای زائد در بین تیغه های آن می باشد. در ادامه بعضی از دلایل اصلی کند شدن ریش تراش فیلیپس را بررسی می کنیم؛

 

کند شدن تیغه ریش تراش فیلیپس

 

 • عدم تمیز کردن تیغه ها

 

 • برخورد بیش از حد تیغه ها با آب و رطوبت

 

 • استحکاک بیش از حد در مرور زمان

 

 • استفاده نامناسب از ریش تراش فیلیپس

 

 • زنگ زدن تیغه ها به مرور زمان

 

 • عدم روغن کاری تیغه ها

 

نحوه تیز کردن تیغه های ریش تراش فیلیپس

تیغه‌های ماشین ریش تراش فیلیپس نیز با گذشت زمان ممکن است کند شوند. در این صورت، ریش تراش عملکرد خود را به خوبی انجام نمی‌دهد و ممکن است باعث بریدگی پوست شود.

 

برای اینکه ریش تراش فیلیپس شما عملکرد خود را حفظ کند، باید تیغه‌های آن را به طور منظم تیز کنید. در این مقاله، روش تیز کردن تیغ ریش تراش فیلیپس را به شما آموزش می‌دهیم.

 

لوازم مورد نیاز:

 

 • سنگ تیز کنی

 

 • روغن تیز کنی

 

 • پارچه نرم

 

مراحل تیز کردن

 1. 1. تیغه‌های ریش تراش را تمیز کنید.

قبل از شروع تیز کردن، باید تیغه‌های ریش تراش را تمیز کنید. برای این کار، می‌توانید از آب گرم و صابون استفاده کنید. همچنین می‌توانید از یک برس سیمی برای تمیز کردن تیغه‌ها استفاده کنید.

 

 1. 2. تیغه‌ها را آماده کنید.

پس از تمیز کردن تیغه‌ها، باید آنها را آماده کنید. برای این کار، می‌توانید از روغن تیز کنی استفاده کنید. روغن تیز کنی باعث می‌شود که تیغه‌ها به راحتی روی سنگ تیز کنی حرکت کنند.

 

 1. 3. تیغه‌ها را روی سنگ تیز کنی حرکت دهید.

تیغه‌ها را در زاویه 45 درجه روی سنگ تیز کنی قرار دهید و سپس آنها را به سمت جلو و عقب حرکت دهید. این کار را به مدت 10-15 دقیقه تکرار کنید.

 

 1. 4. تیغه‌ها را بررسی کنید.

پس از تیز کردن تیغه‌ها، آنها را بررسی کنید. اگر تیغه‌ها به خوبی تیز شده باشند، باید بتوانید موهای خود را به راحتی با آنها کوتاه کنید.

 

 

نحوه تیز کردن ریش تراش فیلیپس

 

نکات ایمنی

 • هنگام تیز کردن تیغه‌ها، از دستکش استفاده کنید تا از بریدگی جلوگیری کنید.

 

 • تیغه‌ها را با دقت روی سنگ تیز کنی حرکت دهید تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری کنید.

 

 • اگر تیغه‌ها خیلی کند شده‌اند، بهتر است آنها را تعویض کنید.

 

تعویض تیغه‌ها

اگر تیغه‌های ریش تراش فیلیپس شما خیلی کند شده‌اند، می‌توانید آنها را تعویض کنید. برای این کار، باید مدل ریش تراش خود را به نمایندگی فیلیپس یا فروشگاه‌های لوازم خانگی معتبر مراجعه کنید.

 

با تیز نگه داشتن تیغه‌های ریش تراش فیلیپس، می‌توانید از عملکرد خوب آن نهایت استفاده و لذت را ببرید.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *