hambergermenu

یک باتری قابل شارژ بخرید و بیش از ۱۰۰۰ بار آن را شارژ کنید!

باتری شارژی یک تکنولوژی فوق‌العاده برای دستگاه‌های الکترونیکی شارژی است. این باتری‌ها از قابلیت شارژ مجدد برخوردار هستند که هرکدام از آن‌ها را می‌توان برای طولانی‌مدت مورد استفاده قرار داد. بنابراین نیاز به خرید مجدد آن‌ها کاهش پیدا می‌کند و این مورد ازلحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه است. اگر قصد خرید باتری‌های شارژی باکیفیت مانند باتری قلمی، باتری جاروشارژی، لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر را با ضمانت اصالت کالا را دارید، می‌توانید آن‌ها را از لدوباتری تهیه فرمایید. با ما همراه باشید تا دربارهٔ باتری‌های قابل شارژ و ویژگی‌های آن‌ها بیشتر بدانید.

 

یک باتری قابل شارژ بخرید و بیش از 1000 بار آن را شارژ کنید

 

باتری شارژی و مزایای استفاده از آن

باتری قابل شارژ یک نوع باتری است که می‌توان آن را مجدداً شارژ و استفاده کرد. برای شارژ کردن باتری قابل شارژ، به‌طور معمول از یک منبع تغذیهٔ خارجی مانند باتری خودرو، آداپتور برق یا پورت USB استفاده می‌شود. این نوع از باتری‌ها، بیشترین کاربرد را در دستگاه‌هایی نظیر ریموت کنترل و اسباب بازی‌هایی که با باتری قلمی و نیم قلمی کار می‌کنند دارند. باتری جاروشارژی، دوچرخه برقی، اسکوتر برقی، جرثقیل‌های سیار و باتری یو پی اس نیز از دیگر نمونه‌های باتری شارژی هستند. از سری مزایای استفاده از این نوع باتری‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • تنوع زیاد

باتری‌های شارژی، تنوع مدل زیادی دارند که با توجه به انواع و کاربرد مدنظر خود، می‌توانید بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید. از انواع باتری‌های قابل شارژ می‌توان به باتری لیتیوم یون، باتری لیتیوم پلیمر، نیکل کادمیوم و نیکل متال هیدرید اشاره کرد که می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه لدوباتری تهیه فرمایید.

 

 • صرفه‌جویی در هزینه‌ها

با خرید یک‌بارهٔ باتری‌های قابل شارژ، می‌توانید از آن‌ها برای بیش از 1000 بار نیز استفاده کنید. این ویژگی در درازمدت، سبب کاهش هزینه‌ها می‌شود و بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

 

 • حفاظت از محیط‌زیست

اگر جزو دوستداران محیط‌زیست هستید، حتماً می‌دانید که باتری‌ها اثر منفی بر سلامت محیط‌زیست دارند. استفاده از باتری‌های شارژی، این مشکل را تا حد زیادی رفع کرده‌است، چراکه آن‌ها قابلیت شارژ مجدد دارند و با یک‌بار استفاده، به چرخهٔ زباله‌ها وارد نمی‌شوند. به‌علاوه، طرز استفاده و نگه‌داری صحیح، تا حد زیادی عمر مفید باتری‌ها را افزایش داده و سبب بهبود عملکرد آن‌ها می‌شود.

 

 • کارایی بالا

باتری‌های شارژی عملکرد بهتری نسبت‌به باتری‌های معمولی دارند. ظرفیت آن‌ها بیشتر است و می‌توانید آن‌ها را بارهاوبارها شارژ کنید.

 

نحوهٔ شارژ کردن باتری‌های شارژی

 

نحوهٔ شارژ کردن باتری‌های شارژی

به‌طورکلی نحوهٔ شارژ کردن باتری قلمی و دیگر باتری‌های قابل شارژ، بسته به نوع باتری و شاررژ آن متفاوت است. برای شارژ کردن باتری در ابتدا، مطمئن شوید که دستگاه شارژر مناسب با نوع باتری است، زیرا برخی باتری‌ها نیاز به شارژرهای خاص دارند. پس از بررسی این موضوع، می‌توانید شارژر را به باتری وصل کنید. معمولاً شارژر باتری دارای یک پورت شارژ است که به باتری وصل می‌شود. بعد از اتصال شارژر، صبر کنید تا باتری شارژ شود. به این منظور و برای بررسی سطح شارژ باتری، می‌توانید نشانگرهای شارژ دستگاه را بررسی کنید. بعد از این‌که باتری به‌طور کامل شارژ شد، شارژر را از منبع تغذیه جدا کنید. البته برخی از مدل‌های شارژر باتری دارای مکانیزم قطع خودکار هستند که با اتمام فرایند شارژ متوقف می‌شوند.

 

فروشگاه ledobattery بهترین مرجع برای خرید باتری‌های قابل شارژ همچون باتری لیتیوم یون و باتری لیتیوم پلیمر و شارژر آن‌هاست که همهٔ محصولات خود را با ضمانت اصالت کالا ارائه می‌کند. برای آن‌که باتری و شارژر باتری‌های خریداری‌شده طول عمر بیشتری داشته باشند، توجه به نکات زیر را فراموش نکنید:

 

 • از شارژرهای اصلی و معتبر استفاده کنید، چراکه شارژرهای فیک و تقلبی به باتری آسیب رسانده و خطر آتش‌سوزی دارند.

 

 • باتری را در مدت‌زمان توصیه‌شده توسط تولیدکننده شارژ کنید. شارژ طولانی‌مدت یا بیش‌ازحد، عمر باتری را کاهش می‌دهد.

 

 • درصورتی‌که باتری شارژی دارای درپوش محافظ است، استفاده از آن را به هنگام شارژ فراموش نکنید.

 

 • دمای مناسب اتاق برای شارژ کردن باتری، بین 25- 15 درجهٔ سانتی‌گراد است. سعی کنید باتری را در محیطی با دمای استاندارد شارژ کنید.

 

 • فراموش نکنید که به‌محض اتمام شارژ، شارژر را از برق بکشید، چراکه ولتاژ اضافی می‌تواند به باتری آسیب‌زده و آن را خراب کند.

 

مهم‌ترین تفاوت باتری‌های شارژی و غیرقابل شارژ

 

مهم‌ترین تفاوت باتری‌های شارژی و غیرقابل شارژ

تفاوت اصلی بین باتری شارژی و باتری‌های معمولی، در قابلیت شارژ مجدد آن‌هاست. به‌طورکلی باتری‌های قابل شارژ به دلیل قابلیت شارژ مجدد و عمر طولانی‌تر، انتخاب مناسب‌تری برای دستگاه‌های الکترونیکی بوده که نیاز به استفادهٔ مکرر از باتری دارند. این در حالی است که باتری‌های غیرقابل شارژ برای مواردی که نیاز به استفادهٔ یک‌باره و کوتاه‌مدت به باتری دارند، مناسب‌تر هستند. در ادامه تفاوت این دو نوع باتری را بهتر و بیشتر بررسی می‌کنیم:

 

 • قابلیت شارژ مجدد

همان‌طور که اشاره شد، باتری‌های شارژی همچون باتری لیتیوم یون و باتری لیتیوم پلیمر قابلیت شارژ مجدد دارند و می‌توان آن‌ها را بارهاوبارها شارژ کرد. این در حالی است که باتری‌های معمولی را برخلاف باتری‌های شارژی مانند باتری جاروشارژی و باتری قلمی، نمی‌توان شارژ کرد و بعد از اتمام شارژ باید جایگزین شوند.

 

 • عمر مفید

باتری‌های قابل شارژ درمجموع طول عمر بیشتری نسبت‌به باتری‌های معمولی دارند. البته شیوهٔ مراقبت و نگه‌داری آن‌ها نیز در افزایش طول عمر باتری‌ها اثرگذار است. این در حالی است که باتری‌های غیرقابل شارژ تنها برای یک‌بار قابل استفاده هستند.

 

 • هزینه

هزینهٔ خرید باتری‌های شارژی نسبت‌به باتری‌های معمولی بیشتر است؛ اما با توجه به قابلیت شارژ مجدد و استفادهٔ طولانی‌تر، اقتصادی‌تر هستند و درازمدت هزینه‌ها را کاهش می‌دهند. در مقابل باتری‌های معمولی هزینهٔ خرید کمتری دارند؛ اما به‌طور مداوم باید برای خرید آن‌ها هزینه کرد.

 

باتری شارژی و مزایای استفاده از آن

 

سخن پایانی

باتری‌ شارژی با ویژگی شارژ مجدد و عمر طولانی‌تر، نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد دستگاه‌های الکترونیکی دارد. با استفاده از این باتری‌ها، می‌توان به‌طور مداوم و بدون نیاز به هزینهٔ مجدد، از دستگاه‌های الکترونیکی استفاده کرد. از آنجایی که این باتری‌ها عمر طولانی دارند، نیاز به خرید مجدد آن‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و این ویژگی سبب حفظ و سلامت محیط‌زیست می‌شود، چراکه از ایجاد زباله‌های الکترونیکی جلوگیری می‌شود. به نظر شما مهم‌ترین ویژگی باتری‌های قابل شارژ چیست؟

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی