hambergermenu

باتوجه به قیمت نسبتا بالای پروتئین وی آیا ارزش خرید دارد؟

خرید مکمل پروتئین وی از داروخانه آنلاین

 

اگر اهل ورزش مداوم با تمرینات اصولی هستین به احتمال زیاد پروتئین وی نقش پر رنگی در برنامه غذایی شما دارد. حتی ممکن است از خود این سوال را بپرسید که مصرف کدام یک از پروتئین‌ها می‌تواند برای بدن شما مناسب‌تر و بهتر باشد؟ اینکه آیا پروتئین وی را می‌توان وارد برنامه غذایی ورزشی کرد یا ارزش خرید ندارد؟ یا اصلاً آیا بهتر است کمی هزینه بیشتر برای خرید پروتئین وی در نظر گرفت و از پروتئین‌های ارگانیک و کامل‌تر استفاده کرد یا نیازی به هزینه‌کردن نیست؟ درواقع اگر این سوالات هنگام خرید پروتئین وی به سراغتان آمده باشد نشان از میزان دقت و اهمیت شما به پیشبرد یک برنامه‌ی غذایی اصولی است.حال آیا برای این سوالات پاسخی هم یافته‌اید؟ اگرنه نگران نباشید؛ در این مطلب قرار است با شما درباره پاسخ همه این سؤال‌ها و ارزش اقتصادی خرید پروتئین وی صحبت کنیم. همراه ما بمانید.

 

در هنگاه خرید پروتئین وی توجه داشته باشید که اصل و ارگانیک باشد!

از اصلی‌ترین عناصر سازنده‌ی بدن پروتئین‌ها هستند. از پروتئین‌ها برای ساختن مواردی چون اندام‌های بدن، تاندون‌ها، هورمون، آنزیم، انتقال‌دهنده‌های عصبی، پوست و مولکول‌های مختلف استفاده می‌شود. از طرفی پروتئین‌ها در ساخت عناصر انقباضی عضلات نقش دارند. یکی از انواع پروتئین‌ها که از قضا نقش خوبی در ساخت عضلات دارند پروتئین وی نام دارد.

 

محصولات لبنی ارگانیک مانند شیر، پنیر و ماست یونانی هم ازجمله منابع خوب برای تأمین پروتئین هستند؛ به‌خصوص اگر این محصولات از شیر گاوهای پرورشی که با علف تغذیه می‌شوند دریافت شده باشند. همچنین میوه‌ها و سبزی‌هایی که به‌صورت ارگانیک پرورش‌یافته‌اند هم آفت‌کش کمتری دارند هم ارزش هزینه بیشتر دارند، اما آیا پودر پروتئین وی ارگانیک هم می‌تواند به‌اندازه منابعی که گفتیم مؤثر باشند؟ پاسخ روشن است، خیر! اگرچه برخی معتقدند این پاسخ منفی بر پایه واقعیت نیست و به‌نوعی مخالف ارزش غذایی مواد غذایی ارگانیک است؛ زیرا که پروتئین وی هم از شیر گرفته می‌شود. درواقع باور عمومی بر این پایه است که پودر پروتئین وی تولید شده از شیر ارگانیک گاوهای پرورش‌یافته علف‌خوار باید بهتر از نوع ساده و قدیمی آن باشد ارزش اقتصادی خرید پروتئین وی ارگانیک بیشتر است. این در حالی است که با یک بررسی ساده می‌توان چنین ادعایی را رد کرد.

 

تفاوت اصلی میان استفاده از پروتئین وی ارگانیک و پروتئین وی صنعتی چربی موجود درآن است. اگر سوالتان این است که چگونه چنین چیزی ممکن است باید بدانید شیر گاوهایی که به طور ارگانیک در مراتع پرورش پیدا می‌کنند، مقدار بیش از اندازه‌ای  چربی‌های مهم و ضروری امگا 3، اسید لینولئیک کونژوگه (CLA) و ویتامین (E ویتامین محلول در چربی) نسبت به گاوهایی که اساس تغذیه آنها غلات است، دارند. در نتیجه چربی شیر آنها بیشتر است و این چربی در نهایت روی پودر پروتئین وی که از شیر آنها به دست می‌آید هم تأثیر مستقیم خواهد گذاشت. این در حالی است که در روند تولید پروتئین وی صنعتی فرآیندهای مختلفی برای جداسازی پروتئین از کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها پردازش می‌شود.

 

خرید مکمل پروتئین وی از داروخانه روشا

 

ایزوله‌ی پروتئین وی منجر به حذف ۱۰۰ درصدی چربی می‌شود، موضوعی که می‌تواند موجب اثبات ادعایی باشد که یک تولیدکننده پودر پروتئین مطرح می‌کند. ادعایی که می‌گوید «پروتئین تولیدی آنها پروتئین وی تغذیه شده با علف است،» و ای ادعا صرفاً به این دلیل است که پروتئین از شیر تغذیه شده با علف به‌دست‌آمده و تقریباً تمام چربی‌های اضافی امگا 3، CLA و ویتامین E در طول فرآیند تولید حذف شده‌اند.

 

حال فهمیدید که چرا ارزش اقتصادی پروتئین وی ارگانیک با پروتئین وی معمولی یکسان است؟! وقتی به این شکل به آن نگاه می‌کنید، باتوجه‌به این واقعیت که تمام مزایای سلامتی اضافی (که شامل چربی‌های غیرضروری برای بدن است) در فرآیند تولید به طور کامل حذف می‌شوند، منطقی نیست که برای پروتئین وی که از مواد ارگانیک تغذیه شده با علف تولید می‌شود، هزینه بیشتری بپردازید.

در مورد محتوای پروتئین این مکمل هم تقریباً می‌توان ادعای یکسان بودن داشت. پروتئین موجود در شیر گاوهایی که با علف تغذیه می‌شوند دارای همان آمینو اسیدها و ساختار پروتئین شیر تغذیه شده با غلات است.

 

خرید پودر مکمل پروتئین وی

 

بهترین جایگزین هایی که برای پروتئین وی می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

به طور کلی بهترین جایگزین های پروتئین وی محصولات ططبیعی، سالم و بدون گلوتن هستند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:

  • سویا
  • برنج قهوه‌ای
  • شاهدانه
  • نخود فرنگی
  • شاهدانه (کنف)
  • · نخود فرنگی
  • سفیده‌ی تخم مرغ
  • · برنج قهوه‌ای

 

مطمئن باشید که خرید پودر پروتئین وی ارزش اقتصادی بالایی دارد.

درهرصورت، انتخاب پروتئین وی ارگانیک شما رو متحمل پرداخت هزینه بیشتری خواهد کرد؛ اگرچه از منظر  فواید سلامتی پروتئین وی ارگانیک یا نگران آنتی‌بیوتیک‌ها و هورمون‌ها این افزایش هزینه بی‌فایده است اما چه بسیار انتخاب‌های اخلاقی که افراد با کمال میل هزینه‌ی آن را پرداخت می‌کنند در هر صورت بدانید هر پروتئین وی باکیفیت بالا دارای مشخصات آمینو اسیدی مشابه پروتئین وی ارگانیک است و به دلیل فرآیند تولید همه پروتئین‌های وی، این پروتئین معمولی حاوی هیچ آلاینده‌ای نخواهد بود. اگر هنوز نگران فواید و مواد کاملی هستید که در پودر پروتئین شما وجود دارد، از ایزوله پروتئین وی استفاده کنید، زیرا فرآیند تولید آن کمترین پتانسیل ممکن را برای مقادیر کمی از هورمون‌ها، آنتی‌بیوتیک‌ها یا آفت‌کش‌ها به وجود می‌آورد.

 

خرید مکمل‌های ورزشی از منابع معتبر مثل داروخانه‌ها روشی است که کمک می‌کند از سلامت و کیفیت بالای پودر پروتئینی که تهیه می‌کنید، مطمئن باشید. حتی اگر تفاوتی میان این پودرها وجود نداشته باشد، بازهم شرایط نگه‌داری و نظارت بر رویند تولید آنها، ارزش اقتصادی خرید پروتئین وی را تعیین خواهد کرد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی