hambergermenu

بهترین کامپوزیت دندان چیست ؟

قطعا برای شما هم این سوال پیش می آید که بهترین کامپوزیت دندان کدام است و یا دارای چه ویژگی هایی است؟ چگونه بیماران بهترین برند کامپوزیت دندان را انتخاب کنند؟ مزیت استفاده از یک برند خود کامپوزیت دندان چیست؟ قطعا برای افرادی که می خواهند کامپوزیت را برای زیباسازی دندان های خود و اصلاح طرح لبخند استفاده کنند انتخاب متخصص دندان پزشک زیبایی و انتخاب بهترین کامپوزیت دندان دارای اهمیت زیادی است.

 

بهترین کامپوزیت دندان

 

از بزرگترین دغدغه هایی که متقاضیان انجام کامپوزیت دندان پیش از آغاز درمان دارند نوع و برند مواد کامپوزیتی است که پزشک می خواهد برای زیباتر کردن ظاهر دندان هایشان از آن استفاده کند. به همین علت اغلب متقاضیان به دنبال تحقیق در رابطه با نوع برندها و موادی که در بازار برای کامپوزیت موجود هست می باشند تا بتوانند بهترین کامپوزیت دندان را انتخاب کنند.

 

در حال حاضر شرکت های زیادی در حوزه ساخت کامپوزیت های دندان با کیفیت و مرغوب در حال رقابت با یک دیگر هستند و این امر به تدریج باعث افزایش کیفیت محصول خواهد شد. در این مقاله قصد معرفی بهترین کامپوزیت های دندان موجود در بازار ایران را برای شما داریم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع برند کامپوزیت دندان می توانید از صفحه ( https://roshadent.com/%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%be%d9%88%d8%b2%db%8c%d8%aa-%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b1) دیدن فرمایید.

 

بهترین کامپوزت دندان

کامپوزیت های دندان در کیفیت و قیمت های متفاوتی ساخته و ارائه می شوند که در این بخش به بررسی بهترین کامپوزیت دندان در ایران پراخته ایم. بهترین کامپوزیت های دندان عبارتند از:

 

1. Bisco

بیسکو ( bisco compoite )  از معروف ترین شرکت های تولید کننده کامپوزیت دندان در آمریکا می باشد. این شرکت برای ساخت کامپوزیت های خود از یک ماده به نام سیلیکات کلسیم استفاده می کند و علت استفاده از این ماده را سلامت لثه و دندان هایی که زیر کامپوزیت قرار گرفته اند می داند. علاوه بر استحکام بالا، دوام ماده کامپوزیت و قابلیت فرم دهی راحت بیسکو توانسته با استفاده از موادی که جنس آن ها بر پایه یونومر شیشه یا هیدروکسیم کلسیم طول عمر و کیفیت محصولات خود را افزایش دهد.

 

bisco composite

 

2.Coltene

شرکت Coltene از جدیدترین تکنولوژی های ساخت کامپوزیت، نانو هیبریدی، استفاده کرده است. استفاده از مواد نانو هیبریدی باعث شده است که این نوع کامپوزیت شباهت بسیار زیادی به مینای دندان پیدا کند و از نظر شاهری بسیار شبیه به دندان طبیعی شود. با توجه به سابقه های درخشانی که این شرکت در زمینه تولید ونیر های کامپوزیتی دارد توانسته کامپوزیت هایی با کیفیت بسیار بالا و با قیمتی نصف قیمت لمینت های سرامیکی تولید و در بازار عرضه کند.

 

3.DMG America

برند کامپوزیت DMG از معروفت ترین برندهایی است که در زمینه تولید کامپوزیت های میکرو فعالیت می کند. از مهم ترین ویژگی های کامپوزیت تولید شده این برند می توان خاصیت انقباض پلیمریزاسیون و مقاومت بالای آنها در برابر ساییدگی و ضربه در طول زمان را نام برد.

 

4. DMP Dental

DMP شرکتی است که شهرت بسیار زیادی در زمینه تولیدات مرغوب ترین کامپوزیت ها دارد. کامپوزیت های نانوهیبریدی که DMP تولید می کند دارای ویژگی های مهمی از قبیل فرم دهی راحت، مقاومت بالا در برابر ساییدگی و تغییر رنگ، تنوع زیاد در سایه رنگ‌ها و همچنین داشتن تخلخل بسیار پایین می باشد. همین مزیت و ویژگی های این نوع کامپوزیت باعث شده است که کیفیت، مرغوبیت و محبوبیت کامپوزیت های این برند بین بیماران و پزشکان زیاد شود.

 

کامپوزیت DMP Dental

 

5. Ivoclar Vivaden

از بهترین شرکت هایی که در زمینه تولید کامپوزیت های نانو هیبریدی فعالیت به سزایی داشته می توان به ایوکلار ویوادن ( Ivoclar)  اشاره نمود. محصولاتی  که این شرکت تولید می تواند دارای ویژگی هایی همچون سفت شدن سریع آنها روی دندان‌ها، قابلیت فرم دهی آسان و سریع دو مقاومت بالای آنها در برابر آسیب‌دیدگی باشد.

 

کامپوزیت Ivoclar

 

6. Kerr

Kerr ابتدا فعالیت پزشکی خود ار با تولید کامپوزیت هایی که برای پر کردن پوسیدگی دندانی استفاده می شود آغاز کرد.

 

کامپوزیت هایی که این شرکت تولید می کردند به دلیل دوام بالا و کیفیت مرغوبی که داشتند بین بیماران و پزشکان جایگاه خاصی را به خود اختصاص دادند.

 

بعد از پیشرفت در این زمینه Kerr اقدام به تولید رزین های کامپوزیتی با ویژگی هایی مانند قابلیت انطباق  رنگ با دندان طبیعی، مقاومت و استحکام بالا در برابر آسیب دیدیگ و ساییدگی، سفت شدن سریع و سازگاری بسیار بالا با بافت دهان و لثه برای ترمیم ایرادهای ظاهری دندان کرد.

 

ویژگی های کیفی این برند باعث ایجاد محبوبیت بسیار بالای این برند در حوزه دندان پزشکی شد.

 

7. Tokuyama Dental America

Tokuyama Dental America یکی از معروف ترین برندهای ژاپنی در زمینه تولید کامپوزیت دندان است. کامپوزیت هایی که این برند تولید می کند دارای تنوع رنگ بسیار زیاد است که تقریبا در 20 سایه رنگ مختلف تولید شده است و در بازار عرضه می شود. این برند دارای ویژگی های منحصر به فردی مانند خواص شیشه‌ای مرغوب، قابلیت بسیار خوب فرم دهی و پالیش کردن، دوام و استحکام بالای آنها و همچنین داشتن قیمت مناسب و مقرون به صرفه است.

 

8. IPS

برند آمریکایی  کامپوزیت ای پی اس به تولید کامپوزیت هایی با خواص فیزیکی بسیار فوق العاده مشغول است. خواص فیزیکی فوق العاده ای که در این کامپوزیت ها استفاده شده است باعث تولید محصولاتی با استحکام و مقاومت بسیار بالا شده است. در ساخت این کامپوزیت ها از ذرات سرامیکی استفاده شده است که باعث ایجاد ظاهری زیبا و مشابه لمینت دندان سرامیکی  شده است.

 

کامپوزیت ips

 

9. Cosmedent

این شرکت آمریکایی از با کیفیت ترین و مرغوب ترین برندهای تولید کامپوزیت است. خصوصیات منحصر به فرد این برند مانند قابلیت پالیش پذیری و فرم دهی بالا در افزایش محبوبیت و زیبایی دندان های نقش بسیار زیادی داشته است. در صورتی که به خوبی از این کامپوزیت ها مراقبت شود می توان بدون نیاز به ترمیم حداقل 5 سال از آن استفاده کرد. کامپوزیت های تولید شده توسط این شرکت کامپوزیت های نانوفیل و میکروفیل هستند که با قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه در بازار موجود هستند.

 

عوامل تعیین کننده بهترین کامپوزیت دندان چیست؟

پیش از آن که بخواهید در رابطه با عوامل تعیین کننده بهترین کامپوزیت دندان اطلاعاتی مطالعه کنید باید بدانید معمولا یک متخصص خوب باید با در نظر گرفتن شرایط دهان و دندان بیمار، برند و نوع کامپوزیت مناسب با او را پیشنهاد دهد. ویژگی های یک کامپوزیت خوب عبارتند از:

 

ظاهری زیبا و طبیعی

هر چه مواد مورد استفاده در ساخت کامپوزیت مرغوب و با کیفیت باشد، قطعا می تواند بر طبیعی تر و زیباتر شدن نتیجه درمان تاثیر مستقیمی داشته باشد و ظاهر کامپوزیت را شبیه به مینای دندان طبیعی کند.

 

سفت شدن سریع بعد از تاباندن نور لیزر

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که می تواند بر محبوبیت کامپوزیت دندان بیافزاید سفت شدن سریع بعد از تاباندن نور لیزر است. کامپوزیت های مرغوب باید بلافاصله بعد از تاباندن نور لیزر به صورت کامل سفت شوند تا بیمار بتواند از پایان نصب به راحتی غذا بخورد و در جویدن یا گاز گرفتن مشکلی نداشته باشد.

 

قابلیت فرم دهی راحت

از دیگر مواردی که تعیین کننده یک کامپوزیت خوب است قابلیت فرم دهی آسان مواد کامپوزیت است. فرم و شکل پذیری راحت و آسان از مواردی است که باعث می شود به راحتی پزشک بتواند متناسب با حالت دندان مواد را فرم داده تا یک نتیجه بسیار  طبیعی و زیبا به وجود آورد.

 

سازگار بودن جنس مواد کامپوزیت با دندان و بافت‌های نرم دهان

هر چه از مواد نا مرغوب و بی کیفیت استفاده شود کامپوزیت باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در بدن فرد می شود.

 

به همین علت باید دندان پزشک از برندهای معتبر و مرغوب برای کامپوزیت استفاده کند. زیرا تماس مواد با دندان و بافت نرم دهان می تواند بر ثه تاثیر بگذارد به همین علت اگر مواد نا مرغوب استفاده شود امکان دارد بدن بیمار واکنش های آلرژیک نشان دهد.

 

مقاومت در مقابل ساییدگی

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که کامپوزیت خوب باید داشته باشد مقاومت بالای آن در برابر ساییدگی است که این ساییدگی معمولا در برخورد با دندان های دیگر به وجود خواهد آمد.

 

قابلیت ترمیم شدن

به صورت کلی کامپوزیت ها قابلیت ترمیم دارند. زیرا استفاده از موادی که دارای کیفیت بالا باشد، قابلیت پالیش و فرم دهی داشته باشد و تنوع در سایه رنگ داشته باشد می تواند به راحتی در صورت آسیب دیدن ترمیم شود.

 

استحکام  و مقاومت بالا

مقاومت و استحکام بالای مواد کامپوزیت به عوامل مختلفی مانند نوع و جنس ذرات سازنده و همچنین تکنولوژی‌هایی که برای ساخت آن به کار می‌برند وابسته است. هر چه در زمان ساخت کامپوزیت از تکنولوژی های پیشرفته تر و مواد مناسب تری استفاده کنند در نهایت کامپوزیت دندان مرغوب تر و با کیفیت تر ساخته می شود.

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی