معرفی، انواع و بهترین دستگاه بالابر بیمار

بالابر بیمار دستگاهی است که برای حرکت دادن افراد دارای محدودیت های حرکتی مورد استفاده قرار می گیرد و توانسته است کار همراه و پرستار بیمار را بسیار آسان کند.

 

حرکت دادن افرادی که به هر دلیلی دارای مشکلات حرکتی هستند، معمولا پرستاران و همراهان بیمار را با چالش هایی روبرو می کند. استفاده از بالابر بیمار می تواند برای غلبه بر این چالش ها بسیار کمک کننده باشد. در واقع لیفت بیمار در بسیاری از مراکز توانبخشی، فیزیوتراپی ها، مراکز درمانی و … به عنوان یکی از تجهیزات پزشکی پرکاربرد مورد استفاده قرار می گیرد. البته بسیاری از افراد نیز این وسایل را برای استفاده در منزل تهیه می کنند تا بتوانند جابجایی بیمار را به آسانی و در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. استفاده از این محصول در منزل می تواند مواردی همچون نظافت بیمار، جابجایی از تخت و … را سرعت ببخشد. همچنین می تواند حرکت بیمار را به صورت کاملا اصولی و بدون هیچگونه آسیبی به انجام برساند.

 

دستگاه بالابر بیمار چیست و چه مشخصاتی دارد؟

نکته مورد توجه در مورد بالابر بیمار این است که تحمل وزن های بالا را نیز دارد. همین ویژگی آن را به وسیله ای بسیار کاربردی تبدیل کرده است. قطعات دستگاه بالابر توانبخشی بسیار مستحکم و مقاوم هستند. به همین دلیل طول عمر بالایی دارند. طراحی و ساخت دستگاه لیفت بیمار به گونه ای انجام شده است که ایمنی بسیار بالایی دارد و آسیبی به بیمار وارد نخواهد کرد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با انواع این محصولات و نحوه استفاده از آن ها آشنایی پیدا کنید.

 

دستگاه لیفت بیمار

 

دستگاه لیفت بیمار

انواع دستگاه بالابر

بالابر بیمار همانطور که از نامش پیداست، برای جابجایی و تغییر وضعیت بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. در گذشته به دلیل عدم وجود تجهیزات مناسب، برای تغییر وضعیت بیماران دارای مشکلات حرکتی، مراقبان آن ها این کار را به صورت دستی انجام می دادند. اما این کار به مرور زمان هم برای بیمار و هم برای فرد حمل کننده بسیار خطرناک و مشکل آفرین بود و می توانست به آن ها آسیب هایی جدی وارد کند. از این رو دستگاه های لیفت بیمار طراحی و به بازار عرضه شدند. این دستگاه ها توانستند در زمانی کوتاه به یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین دستگاه های تجهیزات پزشکی تبدیل شوند. این محصولات خود دارای انواع مختلفی هستند که در این قسمت به آن ها اشاره می شود:

 

 • بالابر دستی: این نوع بالابرها نسبت به انواع برقی کارایی پایین تری دارند و به میزان کمتری مورد استفاده قرار می گیرند. البته مزیت این محصولات نسبت به بالابرهای برقی قیمت پایین تر و عدم نیاز به شارژ شدن است.

 

 • بالابر برقی: نیروی مورد نیاز برای جابجایی بیماران در این محصولات با استفاده از برق تامین می شود و به همین دلیل کار را بسیار آسان کرده اند. با استفاده از ریموت این بالابرها می توان بیمار را در وضعیت مورد نظر قرار داد و جک دستگاه را پایین آورد. این دستگاه ها جای بسیار کمی را اشغال می کنند و می توان آن ها را به سادگی جمع کرد و در هنگام نیاز، مجددا مورد استفاده قرار داد. همچنین دارای جلیقه مخصوص در حالت نشسته یا ایستاده هستند که به خوبی از بیمار حمایت می کند تا در وضعیت مناسب قرار گیرد.

 

دستگاه بالابر بیمار

 

دستگاه بالابر بیمار

 

نحوه استفاده

برای استفاده از دستگاه لیفت بیمار باید ابتدا جلیقه مخصوص را دور بیمار قرار دهید و سپس قسمت های مشخص شده بر روی جلیقه را به گیره های دستگاه متصل نمایید. در این هنگام با کمک ریموت دستگاه، بیمار بالا برده می شود. شما می توانید با استفاده از چرخ هایی که بر روی بالابر بیمار تعبیه شده اند، فرد را به محل مورد نظر برده و مجددا با کمک ریموت، بیمار را پایین آورده و در سطح مورد نظر قرار دهید. این کار به آرامی و به صورت اصولی توسط دستگاه انجام می شود و به همین دلیل می توان با خیالی آسوده و بدون هیچ فشاری نسبت به جابجایی بیمار اقدام کرد. همچنین با استفاده از ریموت این دستگاه می توان زاویه پایه ها را نیز تغییر داد.

 

چه کسانی به استفاده از دستگاه بالابر توانبخشی نیاز دارند؟

اگر شما نیز جزو آن دسته از کسانی هستید که از جابجایی های سخت و مداوم بیمار خود خسته شده اید، استفاده از دستگاه بالابر توانبخشی می تواند برایتان مناسب باشد. بسیاری از بیماران از جمله سالمندان، از درد شدید زانو و پاها رنج می برند و در هنگام جابجایی، ممکن است آسیب هایی جدی به آن ها وارد شود. همچنین برخی دیگر از بیماران، دچار معلولیت های حرکتی هستند و نیاز به جابجایی آن ها برای مراجعه به بیمارستان، مراکز فیزیوتراپی و حتی انجام امور نظافتی وجود دارد. بنابراین استفاده از دستگاه لیفت بیمار نه تنها می تواند کار را برای مراقبان بیمارها بسیار آسان کند بلکه بیماران نیز با این روش دچار هیچ آزار و اذیتی برای حرکت نخواهند شد.

 

کاربرد بالابر بیمار

لیفت یا بالابر بیمار از کاربرد زیادی برخوردار است.

 

 • این محصول قابل استفاده در مکان‌هایی همچون مراکز خرید، آپارتمان‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و… می‌باشد.
 • افراد کم توان، بیماران جسمی، افراد ناتوان و… می‌توانند در این مکان‌ها از بالابر استفاده کنند.
 • پرستارانی که جهت جابجایی این افراد از روی تخت، ویلچر و… با مشکل روبرو هستند، می‌توانند از این محصول استفاده کنند.
 • لیفت بیمار کمک می‌کند مشکلات افراد بیمار به وسیله بالابر تا حد زیادی مرتفع گردد.
 • برای این‌که افراد بیمار بتوانند از بالابرها در حمام استفاده کنند، بکار بردن بالابرهای ضد زنگ و ضد آب توصیه می‌گردد.
 • افرادی که در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند نیز می‌توانند از لیفت بیمار استفاده کنند. زیرا بالابر فضای کمی را اشغال می‌کند.
 • برخی بالابرها به صورت کنترلر و برخی دیگر برقی هستند. به همین دستگاه‌های بالابر به آسانی افراد بیمار را از جایی به جای دیگر حمل می‌کنند.

 

مزایای صندلی بالابر

 • صندلی‌های بالابر دارای انواع مختلفی همچون ویلچربر، خانگی، هیدرولیکی، چرخشی و ایستاده می‌باشند.
 • این بالابرها به عنوان بالابرهای پله به شمار می‌روند.
 • جهت نصب بالابرهای پله‌رو به فضایی حدود شصت تا هفتاد سانتی‌متر نیاز است.
 • این محصولات قابلیت تا شدن دارند به همین دلیل بالابرها فضای کمی را اشغال می‌کنند.
 • این بالابرها برای از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

 

نکات مهم در مورد استفاده از بالابر بیمار

 • لیفت یا بالابر بیمار به صورت شارژ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • مطالعه دفترچه راهنمای بالابر از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • اگر شما یک بار بالابر را شارژ کنید، می‌توانید تا مدت‌ها از آن استفاده کنید.
 • چنان‌چه از بالابر استفاده می‌کنید، لازم است عملکرد دستگاه به صورت دوره‌ای چک شود. این امر سبب می‌شود اگر دستگاه دچار مشکل شود، بتوانید به موقع نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.
 • ساختار و طراحی لیفت یا بالابر بیمار باید مراحل نظارت مهندسی را طی کرده باشد.
 • موتور بالابر باید مخصوص دستگاه طراحی و ساخته شود.
 • برخی افراد با استفاده از موتور تخت‌های بیمارستانی اقدام به ساخت بالابر می‌کنند. همین امر باعث می‌شود بالابر انتقال بیمار با مشکل روبرو شود.
 • بالابر یا لیفت بیمار باید دارای نمایشگر شارژ باشد تا فرد بتواند شارژ دستگاه را چک کند.
 • برای این‌که انتقال فرد بیمار از روی مبل یا ویلچر به آسانی صورت گیرد، نیاز به تنظیم زاویه پایه‌ها می‌باشد.
 • موتور دستگاه لیفت بیمار باید دارای گارانتی باشد.

 

چه زمانی بیمار به بالابر نیاز دارد؟

 • زمانی‌که لازم است فرد بیمار بین تخت یا ویلچر جابجا شود، استفاده از بالابر ضروری است.
 • هنگامی‌که دست یا پای فرد آسیب دیده است.
 • جهت بردن فرد بیمار به دستشویی و حمام.
 • بالا بردن فرد بیمار و ناتوان از زمین و…

 

خرید بالابر توانبخشی بیمار با بهترین قیمت

مجموعه ما به عنوان یکی از عرضه کنندگان با سابقه و معتبر انواع تجهیزات پزشکی و توانبخشی از جمله دستگاه بالابر بیمار مشغول فعالیت می باشد. این مرکز فروش تخصصی، کیفیت محصولات خود را ضمانت می کند و جهت رفاه حال مشتریان، امکان پرداخت درب منزل را فراهم آورده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط فروش و تخفیفات ویژه و قیمت محصولات از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان واحد فروش و پشتیبانی ما در تماس باشید.

 

نکات مهم در هنگام استفاده از لیفت بیمار

همانطور که گفته شد، بالابر بیمار برقی امروزه بسیار بیشتر از انواع دستی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل در این بخش قصد داریم به ذکر برخی نکات در هنگام استفاده از این دستگاه بپردازیم. این محصولات با نیروی برق کار می کنند و دارای باتری و شارژر می باشند. بنابراین در هنگام استفاده حتما توجه داشته باشید که دستگاه دارای شارژ کافی باشد تا در هنگام جابجایی ناگهان شارژ آن تمام نشود. در صورتی که با هرگونه اشکال در عملکرد دستگاه مواجه شدید سریعا با گارانتی آن تماس حاصل نمایید. زیرا عدم پیگیری مشکل علاوه بر اینکه می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل نماید، ممکن است در هنگام جابجایی بیمار موجب آسیب دیدگی او شود.

 

در هنگام خرید بالابر بیمار به چه مواردی توجه کنیم؟

 • در هنگام تهیه این دستگاه ها حتما به تحمل وزن آن توجه نمایید و متناسب با وزن بیمار خود، دستگاه مناسب را خریداری کنید. همچنین توجه داشته باشید که خود دستگاه نیز وزن بالایی نداشته باشد تا جا به جایی آن به آسانی با استفاده از پایه های متحرک صورت پذیرد.
 • همواره سعی کنید که این محصولات را از برندهای معتبر دارای تاییدیه استاندارد جهانی خریداری کنید تا کارکردی اصولی و کیفیتی بالای داشته باشد.
 • خرید خود را از فروشگاه های تخصصی این محصولات انجام دهید که قیمت هایی  مناسب را نیز ارائه می کنند.
 • این محصولات دارای مدل های بسیار متنوعی هستند. بنابراین شما می توانید با توجه به نیاز خود، آن ها را خریداری نمایید. به عنوان مثال برخی از این دستگاه ها ضد آب هستند یا اینکه قابلیت استفاده به عنوان صندلی توالت را نیز دارند و برای استفاده سالمندان مناسب می باشند.

 

در هنگام خرید محصول به مواردی همچون محدوده بلند کردن، استحکام بالای بدنه، مدت زمان نگهداری شارژ، داشتن موتور قدرتمند و … نیز توجه کنید.

 

خرید دستگاه بالابر بیمار

 

خرید دستگاه بالابر بیمار

 

قیمت انواع بالابر بیمار

با توجه به موارد گفته شده، انواع بالابر بیمار با مدل های بسیار متنوعی و برندهای گوناگون در بازار موجود می باشند. تمامی این موارد می توانند در قیمت گذاری این محصولات موثر باشند. بنابراین نمی توان یک قیمت واحد برای همه آن ها در نظر گرفت. اما خبر خوب این است که مجموعه ما این محصولات را با نازل ترین و بهترین قیمت های بازار در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. برای اطلاع از این قیمت ها، تنها کافی است با ما در ارتباط باشید.

 

خرید بالابر توانبخشی بیمار با بهترین قیمت

مجموعه ما به عنوان یکی از عرضه کنندگان با سابقه و معتبر انواع تجهیزات پزشکی و توانبخشی از جمله دستگاه بالابر بیمار مشغول فعالیت می باشد. این مرکز فروش تخصصی، کیفیت محصولات خود را ضمانت می کند و جهت رفاه حال مشتریان، امکان پرداخت درب منزل را فراهم آورده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط فروش و تخفیفات ویژه و قیمت محصولات از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان واحد فروش و پشتیبانی ما در تماس باشید.

 

جهت مشاهده انواع بالابر بیمار کلیک کنید.

 

تجهیزات پزشکی وینکل پلاس

 

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات متنی

هم اکنون دیگران می خوانند

۴ منطقه برای سرمایه گذاری در حومه تهران

بهترین هتل‌ های ساحلی تایلند کدامند؟

۵ تا ویژگی یک مهدک کودک خوب!

دلایل افزایش استرس در فصل پاییز+روش های درمان❤️

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۳۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سی و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و یک + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۴۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهل و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و یک + راهنمای کامل بازی ]

مهم‌ترین نکات خرید دوچرخه برای مبتدیان!

بهترین فیلم های فرانسوی – کشف گنجینه‌های سینمایی

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۲۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و بیست + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و نوزده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و هجده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و هفده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و شانزده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پانزده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و چهارده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و سیزده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و دوازده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۶۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و شصت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و هفت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۶ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و شش + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۵ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و پنج + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۴ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و چهار + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۳ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و سه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۵۲ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و پنجاه و دو + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۱ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و یازده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۱۰ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و ده + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۰۹ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و نه + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۰۸ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و هشت + راهنمای کامل بازی ]

جواب بازی آمیرزا مرحله ۱۵۰۷ ❤️ [ پاسخ مرحله هزار و پانصد و هفت + راهنمای کامل بازی ]

مطالب پیشنهادی