hambergermenu

مسواک مخصوص ایمپلنت

مسواک مخصوص ایمپلنت

یکی از مهمترین مزایای کاشت دندان این است که مراقبت از آنها آسان است. در حالی که پروتزهای مصنوعی باید هر شب از دهان خارج شوند، شما می توانید از ایمپلنت دندان خود به همان روشی که از دندان های طبیعی خود مراقبت می نمایید مراقبت کنید.

 

این کارهای ساده عبارتند از پیروی از یک رژیم غذایی مطلوب، مراقبت در منزل (مسواک زدن و کشیدن نخ دندان کشیدن دو بار در روز)، و مراجعه به دندانپزشک برای معاینات منظم. فراموش نکنید که مهمترین علت شکست ایمپلنت التهاب اطراف ایمپلنت است، این یکی از شایع ترین عوارضی که بافت های سخت و نرم اطراف ایمپلنت را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

تفاوت اصلی بین مراقبت از ایمپلنت و مراقبت از دندان های طبیعی این است که باید محصولاتی را انتخاب کنید که برای استفاده ملایم باشند و در حقیقت آسیبی به ایمپلنت وارد نکنند. مهم است که از خراشیدن ایمپلنت ها اجتناب نموده تا بافت نرم اطراف آن تشدید نشود.

مسواک مخصوص ایمپلنت با توضیحات

 

اهمیت مراقبت از کاشت دندان با مسواک مخصوص ایمپلنت

درست مانند دندان های طبیعی شما، ایمپلنت های دندان نیز باید هر روز تمیز شوند تا از تجمع پلاک ها و باکتری های مضر جلوگیری گردد. در حالی که ایمپلنت در برابر پوسیدگی مقاوم است، اما بیماری پریودنتال در صورتی که مراقبت های خانگی خوب انجام نشود همچنان امکان پذیر است. با مراقبت مناسب قطعا به دلیل بالا بودن قیمت ایمپلنت دندان ، در هزینه و زمان خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

بیماری پریودنتال یا به عبارتی پری ایمپلنتیت، عفونت بافت لثه است که استخوانی را که از دندان ها و ایمپلنت های دندانی حمایت می کند، تخریب می کند. علت شماره یک شکست ایمپلنت عفونت پریودنتال است اما این اتفاق با مسواک مخصوص ایمپلنت و کشیدن نخ دندان به صورت روزانه به راحتی قابل اجتناب است.

 

در حالی که مسواک زدن و نخ دندان کشیدن استانداردهایی برای حفظ شکل دهان شما هستند، ابزارهای مفید دیگری نیز وجود دارد که متخصص دندانپزشک شما ممکن است پیشنهاد دهد. یکی از رایج ترین ابزارهای دندانپزشکی توصیه شده برای تمیز نگه داشتن دهان، مسواک مخصوص ایمپلنت دندان است.

 

اهمیت مراقبت از کاشت دندان با مسواک مخصوص ایمپلنت

 

بهترین مسواک مخصوص ایمپلنت

مطالعات نشان می دهند که مسواک مخصوص ایمپلنت به گونه ای موثر می تواند اطراف ایمپلنت را تمیز کند. علاوه بر این، برای جلوگیری از خراشیدگی ایمپلنت، یک مسواک با برس نرم توصیه می شود. مسواک زدن به مدت حداقل دو دقیقه مهم بوده و می تواند تمام بخش های لبخند شما را کاملا پوشش دهد.

 

بسیاری از مسواک های برقی مخصوص ایمپلنت دارای تایمر هستند تا به شما یادآوری کنند که به اندازه کافی مسواک بزنید. به جز این، مهم است که از خمیردندان های حاوی مواد ساینده که می توانند به ایمپلنت شما آسیب برسانند استفاده نکنید. همچنین از خمیر دندان های سفید کننده، خمیر دندان پاک کننده لکه و خمیر دندان حاوی جوش شیرین دوری کنید. اجرای ایمپلنت دندان برای شما هزینه دارد، فرقی هم نمی کند ایمپلنت دیجیتال باشد یا فوری باید در نگه داری آن کوشا باشید.

 

سخن پایانی

مسواک مخصوص ایمپلنت یک ابزار عالی برای تمیز کردن موثر ایمپلنت های دندان و بافت لثه است. سر این نوع مسواک‌ها معمولا گرد بوده و از یک حرکت چرخشی مانند ابزار پولیش دندانی که در مطب استفاده می‌ شود، استفاده می ‌کند. موهای نرم به آرامی اطراف دندان ها و خط لثه را به صورت دایره ای تمیز می نمایند. شما می توانید این مسواک را برای انواع ایمپلنت مانند ایمپلنت فوری مورد استفاده قرار دهید.

 

بهترین مسواک مخصوص ایمپلنت

 

اگر شما نیز مایل هستید که اطلاعات بیشتری را در مورد ایمپلنت دندان و روند انجام کار به دست آورید می توانید به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر مراجعه نموده و تمامی سوالات خود را در این مورد با متخصص در میان بگذارید.

 

متخصصین با تجربه و حرفه ای این مرکز به شما کمک می کنند تا بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته خود را بیابید. آنها همچنین یک برنامه سفارشی به جز مراقبت های شخصی را برای رفع نیازهای منحصر به فرد شما ارائه خواهند داد.

دسته بندی :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی